Pytania rekrutacyjne

Punkt zbiórki kandydatów na Jedi, którzy sądzą, że poradzą sobie ze wszystkimi przeszkodami jakie postawi przed nimi wola Mocy.

REGULAMIN REKRUTACJI

I. Podstawowe zasady:
1. Według podjętych decyzji rekrutacja w akademii została otwarta na stałe (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji jeśli uzna to za słuszne).
2. Został stworzony odpowiedni dział na potrzeby rekrutacji i tylko tam będą rozpatrywane wszystkie sprawy przyjęć do akademii.
3. Podanie należy napisać w nowym temacie, gdzie w tytule powinien znajdować się nick postaci.
4. Akademia posiada gotowy wzór podania, który każdy chętny musi wykorzystać w pierwszym poście tematu, aby podanie było brane pod uwagę.
5. Po złożeniu podania nie można edytować jego treści, czy też usuwać tematu i wstawiać go ponownie.
6. Nowy temat założony przez kandydata służy do oceny podania przez członków i wskazania ewentualnych błędów jakie się pojawiły w pierwszym poście.
7. Każdy członek może napisać na co zagłosował, jednak jeśli nie chce, może wtedy się wypowiedzieć nie podając tej informacji.
8. Podanie powinno być napisane w sposób zrozumiały, zgodnie z zasadami języka polskiego, a nadmierna ilość błędów negatywnie wpłynie na ocenę.
9. W Akademii obowiązuje zakres wiekowy od lat 15-stu (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków wiekowych).
10. Jest bezwzględny zakaz kopiowania prac bez zgody autora. Niezależnie od formy i sposobu wykonania.
11. Wszystkie próby tworzenia nowych kont przez osoby którym nie udało się dostać i wklejania z nich podań, będą surowo karane.
12. Rada Jedi zastrzega sobie prawo do odrzucenia podania jeśli jest chociaż minimalne podejrzenie o "multikonta" i to od nich zależy czy w ogóle będzie ono brane pod uwagę.
13. Postać osoby składającej podanie nie może być wyznawcą Ciemnej Strony Mocy, a także posiadać żadnych zdolności w Mocy (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków).
14. Wszystkie podania które nie będą przestrzegać zasad obowiązujących w Akademii Jedi na Yavin IV, będą odrzucane (Rada Jedi jest wstanie dokonać wyjątku, ale tylko w bardzo skrajnych przypadkach).

II. Dalsze postępowanie:
1. Po złożeniu podania, Rada Jedi sprawdza czy spełnia ono podstawowe wymagania i zamienia temat w ankietę z dwoma wyborami:
a. Członek jest za przyjęciem kandydata.
b. Członek jest przeciwny przyjęciu kandydata.
2. Każdy członek (nie będący na okresie próbnym) ma w ankiecie jeden głos, który nie może być zmieniony bądź cofnięty, dlatego radzimy dokładnie przemyśleć decyzje.
3. Wszystkie głosy liczą się tak samo, nie ma tutaj rozróżnienia pomiędzy rangami czy funkcjami.
4. Jeśli jakiś członek nie jest zdecydowany, to może się wstrzymać z głosem na jakiś czas, albo całkowicie co pokaże jego neutralność do sprawy.
5. Podanie musi zostać rozpatrzone w ciągu 14 dni od czasu zamiany tematu w ankietę i wtedy musi być podjęta decyzja.
6. Głosować może każdy członek, jeśli jednak decyzja wygląda na przesądzoną to temat może zostać zamknięty przed czasem.
7. Jeśli większość odpowiedzi jest pozytywna, podanie zostaje zatwierdzone. Kandydatowi pozostaje cierpliwie czekać na dalsze instrukcje od Rady Jedi.
8. Jeśli większość odpowiedzi jest negatywna, podanie zostaje odrzucone. Kandydat musi odczekać 20 dni przed napisaniem ponownie podania, oraz nie może wykorzystać niczego ze swoich poprzednich prac (radzimy dokładnie przemyśleć wszystko przed wstawieniem podania).
9. Jeśli ilość odpowiedzi pozytywnych jest równa ilości odpowiedzi negatywnych, o werdykcie decyduje ogólne zachowanie kandydata, oraz wszystkie wydarzenia z nim związane.

Twórcy regulaminu:
Rada Jedi

Regulamin może ulec zmianom, od niektórych reguł mogą wystąpić wyjątki.

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Tauns » 21 wrz 2016, 19:06

Cześć!
1. Nie, oczywiście, że nie! Wystarczy, że potrafisz układać składne zdania, i masz odrobinę wyobraźni ;) Jeśli napiszesz porządne podanie, to niczym nie musisz się martwić.
2. Zależy. Treningi, które są raz na tydzień dla grupy initiate, trwają około półtorej, do dwóch godzin. Wykłady rekrutów nie są tak regularne, i są też trochę krótsze. Misje, eventy, zwykle trwają dłużej niż trening, ale też koło dwóch, trzech godzin. Raczej nie więcej. W odpowiednim dziale każdy pisze swoje terminy, więc RP można ustawić tak, żeby wszystkim w miarę pasowało.
Awatar użytkownika
Tauns
Radny

Postautor: Volov23 » 14 cze 2017, 18:35

A ja mam pytanie ogólne - ile ogólnie czasu poświęcacie na zabawę ? :)
Volov23
Przybysz

Postautor: Zera » 14 cze 2017, 19:29

Witamy.

Zależy od okresów w ciągu roku. Jeżeli większość członków ma matury lub sesje na studiach, to normalne że aktywność jest wówczas mniejsza. Normalnie jednak staramy się przynajmniej raz w tygodniu coś zagrać. Większe scenariusze zawsze są ustalane z chętnymi uczestnikami, więc nie ma możliwości o przegapieniu czegoś ;) Ogólnie jednak stawiamy życie prywatne na pierwszym miejscu, więc gramy kiedy mamy po prostu trochę wolnego czasu :)
"My life for Aiur..."
Obrazek
- Zera
Awatar użytkownika
Zera
Zasłużony

Postautor: Some Sort of Someone » 07 lip 2017, 17:53

Witam.

Mam parę pytań odnośnie rozgrywki u was i samej organizacji.

1. Jakie są u was faktyczne wymagana przy pisaniu historii bohatera? Nie mam nic przeciwko napisaniu treściwej historii, ale pisanie 'wypracowań' nie szczególnie mi się widzi w przypadku zwykłej gry.
    2. Jakie jest wasze podejście względem 'aplikantów' i samej rozgrywki? Na Szlakiem Jedi zdawało się to być wszystko dość rygorystyczne i zarówno przy pisaniu podania jak i samym wstępie odniosłem wrażenie, jakbym pisał podanie o pracę, a i samo wprowadzenie o dziwo można tam bardzo łatwo zawalić. Dość nieprzyjemne doświadczenie, którego nie mam ochoty powtarzać. Także wolałbym wiedzieć, czy stawiacie na profesjonalizm czy na dobrą zabawę w sympatycznym gronie.
    3. Jaka jest średnia wieku tutejszych graczy i samej administracji? Bądź co bądź, wolałbym grać w gronie w miarę dojrzałych ludzi.
    4. Jak wyglądają te indywidualne wprowadzenia u was?
    5. Na czym skupiacie się ogólnie podczas rozgrywki?
    6. Czy tworzony bohater musi ostatecznie stać się szablonowym 'good guy'? Szczerze przyznam, że mimo, iż w grach komputerowych często podążam jaśniejszymi ścieżkami, to jednak nie szczególnie widzi mi się odgrywanie twardo trzymającego się jasnej strony mocy osobnika. W Gwiezdnych Wojnach podobają mi się przede wszystkim odcienie szarości, to coś pomiędzy, a moje poprzednie doświadczenie w grze role play na OJP pozwoliło mi na grę taką postacią, a nawet kimś zza drugiej, ciemniejszej strony ogrodzenia. Ciężkie decyzje, wewnętrzne konflikty i emocje, to coś co mnie najbardziej interesuje, aczkolwiek nie spodziewam się tutaj cudów.

I jedno pytanie od bardziej technicznej strony... macie w planach popracować nad stylem forum? Pytam ponieważ - bez urazy - nie wygląda na to, by w jego edycję włożono wiele wysiłku, co też trochę mnie odstrasza.

To tyle jeśli chodzi o pytania z mojej strony, przynajmniej na razie.
Some Sort of Someone
Przybysz

Postautor: Tauns » 07 lip 2017, 19:32

Cześć, podejrzewam, że to Ty jesteś Darth Whoever z MB2 :P

1. Podanie po prostu ma być porządnie napisaną historią. 800 słów to obecne minimum, w którym musisz zarysować swoją postać. Prawdopodobnie jak zaczniesz pisać konkretną historię to nie zorientujesz się jak minie 800 słów.
2. . Podejście przyjazne, co do wprowadzeń to chyba bardzo trudno to zawalić, ale nie oczekuj, że jeśli odstrzelisz komuś głowę bo taki humor twoja postać miała to jakiś Jedi poprosi żebyś z nim poszedł. Mimo wszystko chodzi o zabawę, ale na poziomie. Co do ostatniego zdania... Dobre pytanie zadał jeden z obecnych członków na discordzie: "Czy jedno wyklucza drugie?" ;)
3. Średnia wieku. Nikt tego nigdy nie liczył, ale myślę że koło 18/19 lat to dobre przybliżenie, jako, że kadra organizacji jest raczej starsza, 20+, a młodsi stażem są naturalnie.. młodsi. :P Minimum to 15 lat (mogą być wyjątki, ale muszą trzymać poziom).
4. Zależy od tego jak poprowadzisz historię. Będzie na pewno nawiązywać do wydarzeń z podania, lub będzie utrzymywać charakter zakreślony w podaniu.
5. Chyba po prostu na graniu postaci, RP, i frajdzie z tego. Nie jesteśmy akademią skilla, ale uczymy się sztuki walki na ojp poprzez szkolenie RP, dlatego to daje fajne połączenie nauki rzeczywistej dla ciebie jako gracza i w RP dla twojej postaci.
6. Na pewno postać nie może być złym kandydatem na Jedi - po prostu Rycerze nie chcieliby szkolić potencjalnie niebezpiecznej osoby. Możesz mieć problemy, wahania, ale generalnie nie może być to zło w czystej postaci ze względu na wymieniony wyżej powód. Możesz o szczegóły pytać na prywatnej wiadomości na forum, albo na discordzie :)

O forum... cóż. Chyba kwestia gustu, albo przyzwyczajenia :P
Awatar użytkownika
Tauns
Radny

Postautor: Saela Taarz » 07 lip 2017, 22:06

1. Z doświadczenia wiem, że raz odpisywałem komuś na spam, czy jakąś zaczepkę. Nie lubię nowoczesnej formy, gdzie 160 znaków na sms to jest dużo, czy krótkich wiadomości na Facebooku. Okazało się, że poświęciłem prawie 400 słów na odpowiedź.
Gdy masz pomysł, chęci i chcesz rozwinąć historię... być może dokładniej opisać pewien istotny dzień... być może nieco mniej dokładnie, ale obszernie opisać różne etapy życia... to 800 słów jest tak na prawdę niczym.

2. Podejście przyjazne, czasami dzieje się dużo, czasami dzieje się mniej. Nie ścigamy ludzi, jak grają mało, bo rozumiemy, że nie każdy ma czas lub chęci na grę, ale pewnego minimum jednak trzeba przestrzegać. Każdy ma nieco inne umiejętności grania postaci, jak i w samej grze na tym modzie, każdemu poświęcamy uwagę i służymy pomocą. Ogólnie to nie przepadamy za bardzo poważnym i śmiertelnie rygorystycznym RP, lubimy luźniejsze rozgrywki, ale też nie przepadamy za bardzo kiepskim i nieklimatycznym RP.

3. Są osoby starsze, co udzielają się mniej, są osoby starsze co udzielają się więcej, a są osoby młodsze. Nikt nie liczył średniej, ale trochę mamy tutaj starych wyjadaczy. Mimo wszystko Jedi Academy nie zawsze trafia do młodszych pokoleń. No i to minimum wieku, które trzeba spełnić, aby się dostać do Akademii. Oczywiście, można od tego zastosować wyjątki, ale zdarzają się one dość rzadko.

4. Indywidualne, bądź grupowe (przy większej liczbie ludzi piszących podania jednocześnie) wprowadzenia mogą wyglądać różnie. Czasami wykorzystują elementy historii osoby składającej podanie, czasami wykorzystują elementy obecnie przeprowadzanych historii w świecie Akademii. W tym drugim przypadku dostajesz ogólny opis tego, co obecnie może się dziać w Galaktyce i jak to się stało, że trafiłeś tutaj. Ogólnie to wiele zależy od osoby, która przeprowadza wprowadzenie. Dawniej, dawniej to mieliśmy praktycznie rzecz biorąc jeden schemat, jedną/dwie planety, podobny przebieg RP, jedno wydarzenie losowe i koniec. U nas niezwykle ciężko jest "oblać" wprowadzenie. Jeśli komuś się to uda, to oznacza, że na prawdę nie nadaje się do Akademii. Takich przypadków w historii były... maksymalnie dwa? Uwierz, gdybyś zobaczył tamtych kandydatów, też byś był podobnego zdania.

TL;DR - zależy po części od historii, po części od osoby przeprowadzającej wprowadzenie.

5. Na tym, aby mimo wszystko grać fajne RP i stosować odpowiednie formy podczas rozgrywki. Co przez to rozumiem? Otóż mi chodzi o to, że kwestie poza RP muszą znajdować się w nawiasie (), zaś opisy muszą być napisane na biało w ostrych nawiasach <>, a używanie umiejętności musi być tekstem czerwonym. Gdy to nie jest zachowane, to może dojść po prostu do... bo ja wiem? To rzuca się w oczy.
A tak poza tym... to wiemy doskonale, że nowym może zająć nieco czasu przestawienie się na to, więc wcale tak nie przykładamy rygorystycznie na to uwagi. Przypominamy po prostu i tyle. Podczas RP mimo wszystko skupiamy się, poza dobrą zabawą, na jednym - nasze postacie to nie są koksy poziomu Luke'a Skywalkera... nawet nasi Mistrzowie nie dorastają mu do pięt. Nie przesadzamy zatem z tym, że nasze postacie znają wszystkich najpopularniejszych Jedi obecnych czasów, z czasów Wojen Klonów i czasów Wojen Mandaloriańskich. Co jak co, ale Palpatine wymazał sporą część Zakonu i ta historia jest zatracona. Im mniej wiemy o sprawach odległych, tym lepiej. Dlatego, ja przynajmniej, staram się skupiać na tym, aby ludzie nie mówili rzeczy, których ich postacie mogą nie wiedzieć.

TL;DR - poza dobrą zabawą i po prostu klimatyczną rozgrywką... ja zwracam uwagę na to, czy nie jest pisane coś, czego dana postać w życiu nie mogłaby wiedzieć.

6. Tauns opisał to dokładnie. Każdy Jedi ma swój wewnętrzny konflikt... albo prawie każdy. O ile ja osobiście uwielbiam Ciemną Stronę... do tego stopnia, że stało się to moim przekleństwem... to kandydat na Jedi nie może być typowo postacią złą. Odcienie szarości, szczególnie u nowych? Jak najbardziej. Oczywiście, wraz z rozwojem nie można działać pochopnie, doświadczony Jedi nie może np. zabić pod wpływem emocji, bo jest szkolony od tego... ja jednak powtarzam pewną rzecz:
"Wiele osób uważa Jedi za osoby idealne, bez błędów i skazy, tylko dlatego iż posiadają zdolności, które wykraczają poza rozumienie innych. Te osoby nie wiedzą jednak o tym, bądź nie chcą wiedzieć, że jako Jedi wcale nie jesteśmy idealni. Również jesteśmy zwykłymi osobnikami, którzy mogą i popełniają błędy, a nasze zdolności staramy się używać do tego, by inni nie musieli cierpieć."

Standardy forum są jakie są. Ma być przede wszystkim użyteczne. Każdy dział ma swój obrazek, każdy temat jest odpowiednio oznaczony. Nad stylami można pracować, owszem, ale to wymaga umiejętności i czasu. Paradoksalnie osoby z największymi umiejętnościami mają najmniej czasu.
Jednak jak to powiedział Tauns... to kwestia przyzwyczajenia. Z pierwszej strony forum może się wydać miałkie, ale spełnia swoją funkcję. Tekst wyświetlany jest czytelnie i przede wszystkim o to chodzi. Każda inna rzecz jest dodatkiem. Jesteśmy otwarci na propozycje, jednak nie obiecujemy ich implementacji. ^^

P.S. Co do ilości słów w podaniach... ten post, z odpowiedziami dla Ciebie, ma ich ponad 800... niewiele, ale jednak. ^^
Awatar użytkownika
Saela Taarz
Radna

Poprzednia

Wróć do Punkt rekrutacyjny