Pytania rekrutacyjne

Punkt zbiórki kandydatów na Jedi, którzy sądzą, że poradzą sobie ze wszystkimi przeszkodami jakie postawi przed nimi wola Mocy.

REGULAMIN REKRUTACJI

I. Podstawowe zasady:
1. Według podjętych decyzji rekrutacja w akademii została otwarta na stałe (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji jeśli uzna to za słuszne).
2. Został stworzony odpowiedni dział na potrzeby rekrutacji i tylko tam będą rozpatrywane wszystkie sprawy przyjęć do akademii.
3. Podanie należy napisać w nowym temacie, gdzie w tytule powinien znajdować się nick postaci.
4. Akademia posiada gotowy wzór podania, który każdy chętny musi wykorzystać w pierwszym poście tematu, aby podanie było brane pod uwagę.
5. Po złożeniu podania nie można edytować jego treści, czy też usuwać tematu i wstawiać go ponownie.
6. Nowy temat założony przez kandydata służy do oceny podania przez członków i wskazania ewentualnych błędów jakie się pojawiły w pierwszym poście.
7. Każdy członek może napisać na co zagłosował, jednak jeśli nie chce, może wtedy się wypowiedzieć nie podając tej informacji.
8. Podanie powinno być napisane w sposób zrozumiały, zgodnie z zasadami języka polskiego, a nadmierna ilość błędów negatywnie wpłynie na ocenę.
9. W Akademii obowiązuje zakres wiekowy od lat 15-stu (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków wiekowych).
10. Jest bezwzględny zakaz kopiowania prac bez zgody autora. Niezależnie od formy i sposobu wykonania.
11. Wszystkie próby tworzenia nowych kont przez osoby którym nie udało się dostać i wklejania z nich podań, będą surowo karane.
12. Rada Jedi zastrzega sobie prawo do odrzucenia podania jeśli jest chociaż minimalne podejrzenie o "multikonta" i to od nich zależy czy w ogóle będzie ono brane pod uwagę.
13. Postać osoby składającej podanie nie może być wyznawcą Ciemnej Strony Mocy, a także posiadać żadnych zdolności w Mocy (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków).
14. Wszystkie podania które nie będą przestrzegać zasad obowiązujących w Akademii Jedi na Yavin IV, będą odrzucane (Rada Jedi jest wstanie dokonać wyjątku, ale tylko w bardzo skrajnych przypadkach).

II. Dalsze postępowanie:
1. Po złożeniu podania, Rada Jedi sprawdza czy spełnia ono podstawowe wymagania i zamienia temat w ankietę z dwoma wyborami:
a. Członek jest za przyjęciem kandydata.
b. Członek jest przeciwny przyjęciu kandydata.
2. Każdy członek (nie będący na okresie próbnym) ma w ankiecie jeden głos, który nie może być zmieniony bądź cofnięty, dlatego radzimy dokładnie przemyśleć decyzje.
3. Wszystkie głosy liczą się tak samo, nie ma tutaj rozróżnienia pomiędzy rangami czy funkcjami.
4. Jeśli jakiś członek nie jest zdecydowany, to może się wstrzymać z głosem na jakiś czas, albo całkowicie co pokaże jego neutralność do sprawy.
5. Podanie musi zostać rozpatrzone w ciągu 14 dni od czasu zamiany tematu w ankietę i wtedy musi być podjęta decyzja.
6. Głosować może każdy członek, jeśli jednak decyzja wygląda na przesądzoną to temat może zostać zamknięty przed czasem.
7. Jeśli większość odpowiedzi jest pozytywna, podanie zostaje zatwierdzone. Kandydatowi pozostaje cierpliwie czekać na dalsze instrukcje od Rady Jedi.
8. Jeśli większość odpowiedzi jest negatywna, podanie zostaje odrzucone. Kandydat musi odczekać 20 dni przed napisaniem ponownie podania, oraz nie może wykorzystać niczego ze swoich poprzednich prac (radzimy dokładnie przemyśleć wszystko przed wstawieniem podania).
9. Jeśli ilość odpowiedzi pozytywnych jest równa ilości odpowiedzi negatywnych, o werdykcie decyduje ogólne zachowanie kandydata, oraz wszystkie wydarzenia z nim związane.

Twórcy regulaminu:
Rada Jedi

Regulamin może ulec zmianom, od niektórych reguł mogą wystąpić wyjątki.

Pytania rekrutacyjne

Postautor: Jedi Council » 13 kwie 2013, 1:02

Temat przeznaczony dla pytań związanych z rekrutacją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Kiari » 06 sie 2013, 12:50

Cześć , mam takie małe pytanko o tryb waszej gry , bo nie mogłem tego wyciągnąć z regulaminu i innych tekstów. Gra odbywa się cały czas , czy tylko podczas umawianych sesji? Wszedłem na najlepszą stronę ze statystykami , o tutaj
http://www.gametracker.com/server_info/ ... .15:26025/
i zobaczyłem , że ostatnia rozgrywka odbyła się jakiś tydzień temu i był jeden gracz. Jeśli się umawiacie, to na forum? Z góry dzięki za odpowiedź i chyba do zobaczenia w grze!
Kiari
Przybysz

Postautor: Sas » 06 sie 2013, 12:59

W Akademii obowiązuje chronologiczny tryb rozgrywki RPG, obowiązujący cały czas na serwerze. Aktualnie nasza aktywność jest minimalna, ze względu na wakacje, urlopy oraz sprzyjającą aurę za oknem :)

Dołączając do organizacji masz okazje brać udział w treningach, misjach, wydarzeniach które są planowane z wyprzedzeniem i dostosowywane do wszystkich biorących w nich udział członków organizacji, tak aby grało nas jak najwięcej. Wydarzenia te są przeplatane ze sobą w czasie rzeczywistym. RP dzieje się zawsze kiedy ktoś jest na serwerze. Zapewne nasza aktywność wzrośnie wraz z początkiem września, gdzie będziemy częściej siedzieć w domu ;)

Zapraszamy do złożenia podania :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sas
Mistrz

Postautor: Kiari » 06 sie 2013, 13:29

Łał , dzięki za szybką odpowiedź. Dziwne to jednak trochę , bo większość graczy jest w wieku szkolnym, a chyba nikt nie wyjeżdża na tak długo. Grałem kiedyś RP w GTA i tam biliśmy rekordy właśnie w wakacje , a tutaj w ostatnim miesiącu tylko 5 razy na serwerze było więcej , niż jedna osoba. No ale może po to trzeba więcej świeżej krwi! :D Fajnie , że odwiedzacie forum. Pozdrawiam!
Kiari
Przybysz

Postautor: Veosar » 03 lut 2014, 23:09

Witam, jak pewnie wiecie, parę miesięcy temu udało mi się dostać do Waszej Akademii, lecz niestety praktycznie od razu byłem zmuszony do rezygnacji z mojego uczestnictwa. Ostatnio jednak, moja sytuacja znacznie się ustabilizowała, dzięki czemu byłbym w stanie bez problemu do gry wrócić. Teraz moje pytanie: jak? Nie będę ukrywał, że choć może to się wydać bardzo snobskie i niskie, to moja postać bardzo przypadła mi do gustu i jestem z niej wyjątkowo dumny. W związku z tym, nie chciałbym tworzyć nowej postaci. Mimo to, przez ten okres czasu w Waszej Akademii mogło się dużo zmienić, w związku z czym, nie wiem, czy dało by radę jako wpleść z powrotem moją postać. Szukałem informacji nt. mojego ewentualnego powrotu (tak, ewentualnego, jeszcze nie jestem na 100% pewny swojej decyzji), ale nie mogłem ich nigdzie znaleźć. Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc.
Obrazek

Evil is evil. Lesser, greater, middling, makes no difference.
The degree is arbitrary, the definition's blurred. If I'm to choose between one evil or another, I'd rather not choose at all.
Awatar użytkownika
Veosar
Były członek

Postautor: Millay'rafo'thrano » 04 lut 2014, 1:02

Postać pewnie nie nauczyła się niczego szczególnego o Mocy, więc nie została od niej odcięta, a przez to nie ma raczej problemu z jej powrotem. Napisz po prostu nowe podanie, wykorzystując tą samą postać jak chcesz, ale teraz historia musi opisywać co się działo od momentu jak nas opuściłeś i co skłania cię do powrotu w RP. Z mojej strony nie ma raczej co dodawać, bo podanie i tak musi przejść etap głosowania, a na to już cała reszta członków ma wpływ.
Obrazek
Awatar użytkownika
Millay'rafo'thrano
Mistrz

Postautor: Varr Lassk » 12 cze 2014, 10:15

Jak wygląda umiejscowienie wieku postaci? Jak szybko postacie się starzeją, oraz czy macie jakiś limit wiekowy na start?
Awatar użytkownika
Varr Lassk
Były członek

Postautor: Saela Taarz » 12 cze 2014, 17:31

Jestem niemal pewien, że limitem startowym jest przynajmniej 15 lat dla postaci (wiąże się to z wzrostem postaci itp.), ale nie mam stu procentowej pewności. Na pewno obowiązuje limit wiekowy, od którego przyjmujemy kandydatów (do zobaczenia w regulaminie).
Starzenie się postaci jest dość luźne. Teoretycznie może to być dwa lata podczas jednego naszego roku. Zależy to jednak od kilku czynników. W obecnej chwili dość duża część członków ma mało czasu na jakiekolwiek granie, ale sytuacja poprawi się w przeciągu najbliższych kilkunastu dni, zatem wszystkie wydarzenia płyną wolniej. Staramy się przedstawiać wszystkie bardziej istotne wydarzenia, które miały miejsce w "kanonie" (teraz to nieco inna terminologia - dzięki Disney'owi). Dopóki te kluczowe wydarzenia z danego roku się nie zakończą, to nie mamy podstaw, by przechodzić do następnego. W skrócie zatem... różnie. Na pewno nie są to kwestie kilku tygodni.
Awatar użytkownika
Saela Taarz
Radna

Postautor: Varr Lassk » 12 cze 2014, 18:13

Dziękuję, za tą odpowiedź, ale w czasie, gdy oczekiwałem na nią naszły mnie inne pytania.
1. Kwestia modelu postaci. Z racji, że sporo już przegrałem w jk3 byłem zmuszony nauczyć się tworzyć modele na własną rękę. Czy są jakieś restrykcje związane z ubiorem postaci, oraz samym modelem? Odpowiedź definiować będzie rasę mojej postaci, którą wybieram spośród 3, które mi się podobają. Model, jak i cały skin zrobię sam.
2. Czy możliwe jest dodanie modelu miecza świetlnego, który ew. moja postać by chciała zbudować (wiadomo, że używałbym go w momencie, gdy moja postać mogłaby zbudować własny miecz.
3. Jeśli są restrykcje, to czy mogę utworzyć pełen model ze wszystkimi wariantami (zwykłe szaty, ceremonialne, podróżne, cywilne itd), jednak samych wariantów, używałbym zgodnie z rangami? (zakładając np. że szata ceremonialna przysługuje randze padawan wzwyż).
Awatar użytkownika
Varr Lassk
Były członek

Postautor: Lethari » 12 cze 2014, 18:45

Jeśli chodzi o miecz, to zrobić sobie go można we własnym zakresie (jeśli sie na tym zna) lub ewentualnie znaleźć gdzieś na serwisach poświęconych JK3 (filefront / jkhub) - jest tych modeli od groma. Nikt nikomu tego nie zabrania, natomiast nie widze sensu wrzucać go na serwer jeśli postać nie może korzystać z tego typu broni (cała sprawa jest powiązana z RP) bo wszystko zajmuje niepotrzebnie miejsce, szczególnie jeśli sie tego nie używa na codzień. Do tego dochodzi jeszcze kwestia "kopii". Nie spotkałem sie jeszcze żeby były tu osoby, które miałyby identyczne miecze... Cóż, jeśli dana osoba byłaby chętna podzielić sie schematami ich konstrukcji (w RP) ,to myśle że byłoby to jakoś wytłumaczone w sposób logiczny. W przeciwnym razie, nie widze takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Lethari
Były członek

Postautor: Pan Zolw » 10 lip 2014, 19:24

http://forum.yavin4.pl/viewtopic.php?f=28&t=497

Rozumiem, że we wzór wkradł się jakiś błąd? Bo nie widzę we wzorze kilku podpunktów, między innymi związanych z awatarem, którego mamy wykreować.
Pan Zolw
Przybysz

Postautor: Veosar » 10 lip 2014, 20:08

To kod, wystarczy najechać na niego i przewinąć scrollem, a wszystko się pojawi :).

Pozdrawiam
Obrazek

Evil is evil. Lesser, greater, middling, makes no difference.
The degree is arbitrary, the definition's blurred. If I'm to choose between one evil or another, I'd rather not choose at all.
Awatar użytkownika
Veosar
Były członek

Postautor: Pan Zolw » 10 lip 2014, 20:31

Veosar pisze:To kod, wystarczy najechać na niego i przewinąć scrollem, a wszystko się pojawi :).

Pozdrawiam

Dobra, spoko. Nie przyuważyłem. Głupi przepisałem wszystkie brakujące podpunkty.
:lol:
Pan Zolw
Przybysz

Postautor: Millay'rafo'thrano » 10 lip 2014, 22:08

Dodatkowo chciałbym dodać, iż wzór znajduje się w kodzie, ponieważ wystarczy tam wcisnąć "Zaznacz cały", aby automatycznie został zaznaczony cały tekst wewnątrz ^^.
Obrazek
Awatar użytkownika
Millay'rafo'thrano
Mistrz

Postautor: Polak » 22 paź 2014, 14:45

HISTORIA
Czy to musi być historia o postaciach, które będę grywał, czy liczy się, abym pokazał umiejętności twórczego pisania, wymyślania postaci i klimatu? Napisałem kilka dobrych, patriotycznych opowiadań na różne portale, pokazują, na co mnie stać.
Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy
Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy
Awatar użytkownika
Polak
Przybysz

Następna

Wróć do Punkt rekrutacyjny