Rekrutacja Domyrrr - [Podanie Zaakceptowane]

Punkt zbiórki kandydatów na Jedi, którzy sądzą, że poradzą sobie ze wszystkimi przeszkodami jakie postawi przed nimi wola Mocy.

REGULAMIN REKRUTACJI

I. Podstawowe zasady:
1. Według podjętych decyzji rekrutacja w akademii została otwarta na stałe (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji jeśli uzna to za słuszne).
2. Został stworzony odpowiedni dział na potrzeby rekrutacji i tylko tam będą rozpatrywane wszystkie sprawy przyjęć do akademii.
3. Podanie należy napisać w nowym temacie, gdzie w tytule powinien znajdować się nick postaci.
4. Akademia posiada gotowy wzór podania, który każdy chętny musi wykorzystać w pierwszym poście tematu, aby podanie było brane pod uwagę.
5. Po złożeniu podania nie można edytować jego treści, czy też usuwać tematu i wstawiać go ponownie.
6. Nowy temat założony przez kandydata służy do oceny podania przez członków i wskazania ewentualnych błędów jakie się pojawiły w pierwszym poście.
7. Każdy członek może napisać na co zagłosował, jednak jeśli nie chce, może wtedy się wypowiedzieć nie podając tej informacji.
8. Podanie powinno być napisane w sposób zrozumiały, zgodnie z zasadami języka polskiego, a nadmierna ilość błędów negatywnie wpłynie na ocenę.
9. W Akademii obowiązuje zakres wiekowy od lat 15-stu (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków wiekowych).
10. Jest bezwzględny zakaz kopiowania prac bez zgody autora. Niezależnie od formy i sposobu wykonania.
11. Wszystkie próby tworzenia nowych kont przez osoby którym nie udało się dostać i wklejania z nich podań, będą surowo karane.
12. Rada Jedi zastrzega sobie prawo do odrzucenia podania jeśli jest chociaż minimalne podejrzenie o "multikonta" i to od nich zależy czy w ogóle będzie ono brane pod uwagę.
13. Postać osoby składającej podanie nie może być wyznawcą Ciemnej Strony Mocy, a także posiadać żadnych zdolności w Mocy (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków).
14. Wszystkie podania które nie będą przestrzegać zasad obowiązujących w Akademii Jedi na Yavin IV, będą odrzucane (Rada Jedi jest wstanie dokonać wyjątku, ale tylko w bardzo skrajnych przypadkach).

II. Dalsze postępowanie:
1. Po złożeniu podania, Rada Jedi sprawdza czy spełnia ono podstawowe wymagania i zamienia temat w ankietę z dwoma wyborami:
a. Członek jest za przyjęciem kandydata.
b. Członek jest przeciwny przyjęciu kandydata.
2. Każdy członek (nie będący na okresie próbnym) ma w ankiecie jeden głos, który nie może być zmieniony bądź cofnięty, dlatego radzimy dokładnie przemyśleć decyzje.
3. Wszystkie głosy liczą się tak samo, nie ma tutaj rozróżnienia pomiędzy rangami czy funkcjami.
4. Jeśli jakiś członek nie jest zdecydowany, to może się wstrzymać z głosem na jakiś czas, albo całkowicie co pokaże jego neutralność do sprawy.
5. Podanie musi zostać rozpatrzone w ciągu 14 dni od czasu zamiany tematu w ankietę i wtedy musi być podjęta decyzja.
6. Głosować może każdy członek, jeśli jednak decyzja wygląda na przesądzoną to temat może zostać zamknięty przed czasem.
7. Jeśli większość odpowiedzi jest pozytywna, podanie zostaje zatwierdzone. Kandydatowi pozostaje cierpliwie czekać na dalsze instrukcje od Rady Jedi.
8. Jeśli większość odpowiedzi jest negatywna, podanie zostaje odrzucone. Kandydat musi odczekać 20 dni przed napisaniem ponownie podania, oraz nie może wykorzystać niczego ze swoich poprzednich prac (radzimy dokładnie przemyśleć wszystko przed wstawieniem podania).
9. Jeśli ilość odpowiedzi pozytywnych jest równa ilości odpowiedzi negatywnych, o werdykcie decyduje ogólne zachowanie kandydata, oraz wszystkie wydarzenia z nim związane.

Twórcy regulaminu:
Rada Jedi

Regulamin może ulec zmianom, od niektórych reguł mogą wystąpić wyjątki.

Czy powinniśmy przyjąć kandydata?

Czas głosowania minął 24 gru 2014, 10:49

Tak
7
100%
Nie
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

Rekrutacja Domyrrr - [Podanie Zaakceptowane]

Postautor: Domyrrr » 10 gru 2014, 0:41

- Informacje ogólne
a. Imię: Dominik
b. Wiek: 23
c. Zamieszkanie: etap nie do końca sprecyzowany - przeprowadzka.
d. Zainteresowania: crossfit, sporty kontaktowe, polityka, dziennikarstwo, modelarstwo, człowiek renesansu. Pochłaniam książki, pochłaniam filmy, gardzę ignorantami i nie trawię kretynizmu.
e. Kiepsko idzie mi przedstawianie się. Wolałbym być utożsamiany z postacią, którą kreuję, niż ze swoim realnym odpowiednikiem.
f. Kontakt:
- email lenity@poczta.fm
- gg brak
- xfire – wolałbym założyć po ewentualnym przyjęciu.

- Scena JK3
a. Przynależność: brak
b. Staż: ciężko powiedzieć
c. Krótka historia: w grach mmo i RP? Jakaś ta historia jest, chociaz niewielka. W JK3? Tylko single, zresztą nie widzę powodu, żeby to ukrywać i koloryzować.

- Postać
a. Imię: Domyrrr
b. Wiek: 29
c. Pochodzenie: Kashyyyk
d. Rasa: Wookie
e. Opis zewnętrzny: Mimo, że dla przeciętnego człowieka każdy Wookie jest ogromny, ten odznacza się raczej średnim wzrostem. Sierść pokrywająca jego ciało ma kolor brązowy, z charakterystyczną jasną łatą pokrywającą znaczną część prawej części twarzy. To przez ten charakterystyczny znak otrzymał od przyjaciół pseudonim „Wrosh”. Słowo to jest dość ubogą próbą nadania nazwy zjawisku prześwitywania światła przez ciemne korony drzew. Zjawisko to jest dość rzadkie, stąd rzadko używane jest słowo, które je określa. Domyrrr pozwala nazywać się tak tylko najbliższym, co jest akurat praktyką przyjętą nie tylko wśród Wookie'ch.

f. Historia: Podobno wrażliwy na moc Wookie rodzi się raz na sto lat. Na ile jest to prawda potwierdzona rzetelnymi badaniami Republikańskich naukowców, a na ile symboliczne określenie rzadkości tego daru – trudno określić. Niezależnie od tego Domyrrr czuł związek z mocą od zawsze, była dla niego środowiskiem tak naturalnym, jak rozłożyste korony Wroshyrów. Jako syn zdolnego konstruktora i mechanika Maggwaara, pracującego kiedyś dla Imperium, zdołał odebrać kompleksowe wykształcenie na jednej z Coruscant’ckich uczelni, co w połączeniu z niesamowitymi ignorowaniem świata techniki, czyniło z niego naprawdę wyjątkowego Wookiego. To za sprawą jednego z wynalazków Maggwaara – stacyjno-foniatrycznym translatorze werbalnym – Domyrrr może osiągać tak wysoki poziom komunikacji ze światem zewnętrznym. Siłą rzeczy jest on jednak ograniczony – język Wookich jest niezwykle skomplikowany, co pozwala na tłumaczenie jedynie prostych i porównywalnych do urywanego tekstu wiadomości. Było to również powodem pewnego rodzaju dyskryminacji podczas pobytu na uczelni – mówiący urywanymi zdaniami Wookie, na dodatek bez kompleksów i barier był dla niektórych mieszkańców galaktyki osobliwością nie do zaakceptowania. Jednak to właśnie te mechaniczne dźwięki, dzięki temu właśnie rozwiązaniu swojego ojca, zdołał pogłębić swoją wiedzę na temat Mocy na tyle, że podróż w stronę Akademii na Yavin IV zaczeła jawić się jako logiczna konsekwencja daru jakim został obdarzony. Mimo iż nigdy nie stronił od typowych rozrywek swojego ludu, tzn. wyrywaniu rąk nieprzyjemnym obcym czy braniu się za łby z innymi przedstawicielami rasy Wookie, pobyt w stolicy galaktyki nauczył go ogłady. Zafascynowany historiami Jedi wielokrotnie obracał w łapach owalne przedmioty, wyobrażając sobie, że trzyma w nich rękojeść miecza świetlnego. Ojciec nigdy nie negował jego fascynacji, mając w pamięci niegodziwości jakie spotkały jego lud i jego samego ze strony ludzi. Tak więc obecność jego syna w tak poważanym i obiecującym gronie jak potencjalni rekruci w Akademii Jedi, jest ogromnym powodem do dumy. Nikt nie ma prawa twierdzić, że lud ogromnych i silnych istot, obdarzonych sporą inteligencją i skomplikowanym językiem jest gorszy od innych. Silny związek Domyrrr’a z ojcem jest naturalnym wynikiem straty matki. Nie jest to jednak temat na łzawą historię o okrutnych najemnikach, torturach i eksperymentach– matka zmarła z powodu zwykłej choroby, mając wcześniej czas pożegnać się z rodziną. Wszystkie te cechy stworzyły postać, która właśnie kieruje się na stację orbitalną nad Taris, z zamiarem złapania transportu na Yavin IV. Postać jakich wiele w galaktyce a jednocześnie wyjątkowa w ramach własnego ludu – w pewnych kwestiach będąca jego negatywem. Zdając się na wiedzę wyniesioną z godzin spędzonych nad czytnikami, łącząc ją z obserwowalnymi przejawami posługiwania się mocą Domyrrr odważył się postawić łapę tam, gdzie niewielu ma wstęp. Wiele nauczył go pobyt na Taris – planecie, która nadal zmaga się z echami minionych wydarzeń. To właśnie tam poczucie związku z mocą i fascynacja Zakonem Jedi przerodziła się w coś jeszcze – w wiarę. Wiarę, że wszechświat zasługuje na pracę nie tylko tych wielkich, jak sławni mistrzowie, ale również tych małych, którzy być może do wielkości będą mogli dojść.

Autor: Domyrrr

- Informacje dodatkowe
a. Ponieważ jest to dla mnie sposób na pogłębianie zainteresowań i sympatii jaką darzę uniwersum gwiezdnych wojen. Nie roszczę sobie żadnych praw do bycia największym fanem czy najbardziej obiecującym graczem RP, po prostu mam zamiar dobrze się bawić i jednocześnie nie odstawać od przyjętej konwencji.
b. Kiedyś, bardzo dawno temu natknąłem się na podobny portal. Może to ten sam? Było to na pewno przed rokiem 2009. Aktualnie zostałem tu przekserowany ze strony traktującej o grze SW:TOR
Domyrrr
Przybysz

Re: Rekrutacja Domyrrr

Postautor: Jedi Council » 10 gru 2014, 10:48

Podanie spełnia minimalne wymagania, dlatego została otwarta ankieta. Błędy, oraz własne spostrzeżenia co do podania członkowie mogą pisać w tym temacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi

Re: Rekrutacja Domyrrr - [Podanie Otwarte]

Postautor: Zera » 10 gru 2014, 14:20

I co ja mam zrobić z tym podaniem... A, no tak, ocenić!

No to standardowo zacznę od informacji ogólnych. Jedno zasadnicze pytanie, czy przeprowadzka wpłynie na Twoją grę? Sam przeżyłem WIELE przeprowadzek, podczas których starałem się zaangażować w projekty takie jak np. Akademia Yavin 4. Niestety poniosłem klęskę w tym przedsięwzięciu. Stąd moje pytanie, czy naprawdę jesteś pewien, że będziesz w stanie regularnie pojawiać się na sesjach? Głupio tak zaakceptować osobę, która faktycznie się sprawdzi z samego początku, a później przestanie grać, bo przeprowadzka - dużo rzeczy do zrobienia - ułożenie życia - brak internetu etc.

Na staż w JK3 to osobiście leję wielkim łukiem. Mam długi staż w tej grze, a jak dostałem się tutaj to byłem jedną z najbardziej zielonych(word play, what up:D) osób.

No i przechodząc do tej najważniej części czyli postaci. Naprawdę żałuję faktu, że historia jest taka krótka. Postać Domyrra mogła zostać znacznie lepiej nam przedstawiona w przynajmniej dwukrotności wymaganej ilości słów. Sama historia też nie jest napisana w porywie literackim, aczkolwiek ja akurat na to zwracam najmniejszą uwagę. Co do samej opowieści... Zawarłeś w niej naprawdę wiele fajnych motywów, jednak wszystko w ogólnikach, nie przedstawiając chcianych konkretów. W jaki sposób postać Domyrra czuł związek z Mocą? W czym to się objawiało? SKĄD wiedział, że to co czuł, było Mocą, a nie po prostu naturalnym odczuciem? W jaki sposób powielał swoją wiedzę na temat Mocy, aby w końcu zdecydować się na podróż na Yavin IV. W tych czasach było NAPRAWDĘ ciężko o takie informacje, za co głównie można podziękować Palpatine'owi. Ogólnie pojawia się bardzo dużo pytań, które chciałbym zadać Tobie jako autorowi, gdy pisałeś tą historię, ale nie w ten sposób działa rekrutacja.
Na plus zaliczam samą rasę Wookiego i Twoją wiedzę na ich temat. Nie wyrwałeś z magicznym urządzeniem, które tłumaczy w całości język Wookiech - tutaj daję jak największy plus. Niewiele osób faktycznie zdaje sobie sprawę, że ich język jest BARDZO skomplikowany i wiele wyrażeń jest interpretowanych tylko i wyłącznie poprzez gestykulacje. Ogólnie zbudowałeś podstawę na ciekawą postać, która może zostać bardzo dobrze rozbudowana w przyszłej rozgrywce.
Ogólnie chciałbym naprawdę dać tutaj kredyt zaufania i dać głos pozytywny. Pomimo braków, widzę w historii coś co przykuło moją uwagę i jestem ciekaw w jaki sposób zagrasz. Niestety nie byłbym wówczas fair wobec innych podań, które wcześniej przyszło mi oceniać, zatem oddaję głos neutralny.

Mam nadzieję, że zarysowałem kilka problemów i podkreśliłem atuty dla innych osób, którym przyjdzie wypowiedzieć się o Twojej postaci.
"My life for Aiur..."
Obrazek
- Zera
Awatar użytkownika
Zera
Zasłużony

Postautor: Domyrrr » 10 gru 2014, 14:47

Postać jest tak skonstruowana nie z powodu mojego upośledzenia a celowego zabiegu. Chciałem ukazać Domyrrr'a jako intelektualistę, który związek z mocą odkrył sam - nie było mistrza jedi i traumy sieroty. Biblioteki sukcesywnie niszczone przez agentów imperium nie zostały pozbawione wiadomości o istocie mocy. Są to informacje nieco wypaczone, stąd pomysł by przy ewentualnym pojawieniu się w akademii kluczem było nauczenie go prawdziwej istoty mocy. Historia jest krótka intencjonalnie - w jego życiu nie wydarzyło się nic złego i wartego uwagi. Moc nie objawiła się nagle - nauczył się po prostu nazywać w ten sposób swoją inność.
Domyrrr
Przybysz

Postautor: Caldain Ravenlocke » 11 gru 2014, 21:28

Jako ze jestem znany z tego ze jestem otwarty na nowych ludzi - to oddaje glos pozytywny.

Zwazywszy na fakt ze czesto osoby ze stosunkowo "slabym podaniem" okazywaly sie jedynymi z ''ciekawszych'' postacii w Akademii.

Coprawda brakuje jakiegos nawiazania o "wrazliwosci na moc", wiele ta ''historyjka'' de fakto nie opowiada. Jednak mam nadzieje ze po ewentualnym dostaniu sie dowiemy sie wiecej o Tobie i Twojej postacii. ;)

Pozdrawiam i zycze powodzenia. ;)
"Nawet nie zauważysz, jak w miarę upływu czasu staniesz się spokojny, cierpliwy i pełen mądrości. Wtedy pojawią się twoi uczniowie, chcący cię naśladować. Tak stajesz się Mistrzem: niezauważalnie, niechcący, delikatnie..."
Obrazek
Kannos'v Lightdust. Radny lecz bezradny.
Awatar użytkownika
Caldain Ravenlocke
Mistrz

Postautor: Jedi Council » 23 gru 2014, 22:37

Podanie zostaje zaakceptowane przez większość głosów. Kandydat otrzymuje niniejszym rangę Rekruta i podstawowy dostęp do działów dla członków, powinien także zgłosić się do klanu na xfire. O dalsze instrukcje prosimy się pytać członków Rady Jedi.

Gratulujemy i życzymy miłej zabawy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi

Re: Rekrutacja Domyrrr - [Podanie Zaakceptowane]

Postautor: Jedi Council » 14 sty 2015, 22:48

W związku z zerową aktywnością po zaakceptowaniu podania, kandydat zostaje skreślony z listy studentów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi

Wróć do Punkt rekrutacyjny