Zabstone - [Podanie Odrzucone]

Punkt zbiórki kandydatów na Jedi, którzy sądzą, że poradzą sobie ze wszystkimi przeszkodami jakie postawi przed nimi wola Mocy.

REGULAMIN REKRUTACJI

I. Podstawowe zasady:
1. Według podjętych decyzji rekrutacja w akademii została otwarta na stałe (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji jeśli uzna to za słuszne).
2. Został stworzony odpowiedni dział na potrzeby rekrutacji i tylko tam będą rozpatrywane wszystkie sprawy przyjęć do akademii.
3. Podanie należy napisać w nowym temacie, gdzie w tytule powinien znajdować się nick postaci.
4. Akademia posiada gotowy wzór podania, który każdy chętny musi wykorzystać w pierwszym poście tematu, aby podanie było brane pod uwagę.
5. Po złożeniu podania nie można edytować jego treści, czy też usuwać tematu i wstawiać go ponownie.
6. Nowy temat założony przez kandydata służy do oceny podania przez członków i wskazania ewentualnych błędów jakie się pojawiły w pierwszym poście.
7. Każdy członek może napisać na co zagłosował, jednak jeśli nie chce, może wtedy się wypowiedzieć nie podając tej informacji.
8. Podanie powinno być napisane w sposób zrozumiały, zgodnie z zasadami języka polskiego, a nadmierna ilość błędów negatywnie wpłynie na ocenę.
9. W Akademii obowiązuje zakres wiekowy od lat 15-stu (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków wiekowych).
10. Jest bezwzględny zakaz kopiowania prac bez zgody autora. Niezależnie od formy i sposobu wykonania.
11. Wszystkie próby tworzenia nowych kont przez osoby którym nie udało się dostać i wklejania z nich podań, będą surowo karane.
12. Rada Jedi zastrzega sobie prawo do odrzucenia podania jeśli jest chociaż minimalne podejrzenie o "multikonta" i to od nich zależy czy w ogóle będzie ono brane pod uwagę.
13. Postać osoby składającej podanie nie może być wyznawcą Ciemnej Strony Mocy, a także posiadać żadnych zdolności w Mocy (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków).
14. Wszystkie podania które nie będą przestrzegać zasad obowiązujących w Akademii Jedi na Yavin IV, będą odrzucane (Rada Jedi jest wstanie dokonać wyjątku, ale tylko w bardzo skrajnych przypadkach).

II. Dalsze postępowanie:
1. Po złożeniu podania, Rada Jedi sprawdza czy spełnia ono podstawowe wymagania i zamienia temat w ankietę z dwoma wyborami:
a. Członek jest za przyjęciem kandydata.
b. Członek jest przeciwny przyjęciu kandydata.
2. Każdy członek (nie będący na okresie próbnym) ma w ankiecie jeden głos, który nie może być zmieniony bądź cofnięty, dlatego radzimy dokładnie przemyśleć decyzje.
3. Wszystkie głosy liczą się tak samo, nie ma tutaj rozróżnienia pomiędzy rangami czy funkcjami.
4. Jeśli jakiś członek nie jest zdecydowany, to może się wstrzymać z głosem na jakiś czas, albo całkowicie co pokaże jego neutralność do sprawy.
5. Podanie musi zostać rozpatrzone w ciągu 14 dni od czasu zamiany tematu w ankietę i wtedy musi być podjęta decyzja.
6. Głosować może każdy członek, jeśli jednak decyzja wygląda na przesądzoną to temat może zostać zamknięty przed czasem.
7. Jeśli większość odpowiedzi jest pozytywna, podanie zostaje zatwierdzone. Kandydatowi pozostaje cierpliwie czekać na dalsze instrukcje od Rady Jedi.
8. Jeśli większość odpowiedzi jest negatywna, podanie zostaje odrzucone. Kandydat musi odczekać 20 dni przed napisaniem ponownie podania, oraz nie może wykorzystać niczego ze swoich poprzednich prac (radzimy dokładnie przemyśleć wszystko przed wstawieniem podania).
9. Jeśli ilość odpowiedzi pozytywnych jest równa ilości odpowiedzi negatywnych, o werdykcie decyduje ogólne zachowanie kandydata, oraz wszystkie wydarzenia z nim związane.

Twórcy regulaminu:
Rada Jedi

Regulamin może ulec zmianom, od niektórych reguł mogą wystąpić wyjątki.

Czy powinniśmy przyjąć kandydata?

Czas głosowania minął 26 gru 2015, 11:35

Tak
0
Brak głosów
Nie
7
100%

Liczba głosów : 7

Zabstone - [Podanie Odrzucone]

Postautor: Zabstone » 12 gru 2015, 1:30

- Informacje ogólne:
a. Imię: Przemysław
b. Wiek: 23
c. Zamieszkanie: Łódź
d. Zainteresowania: W sumie byłoby ich wiele do wymienienia. Przede wszystkim historia antyczna wielu krajów, militaria szeroko pojęte, języki obce, podróże, nowe technologie, sztuki walki.

e. Krótki opis własnej osoby: Młody, sprawny, lubiący adrenalinę w życiu, niespokojny, gadatliwy. Starający się zawsze pozytywnie podchodzić do życia oraz otoczenia. Czasami nadmierny filozof w dodatku chaotyczny. W sumie to nie wiem czemu piszę o sobie w trzeciej osobie :D.
f. Kontakt:
- email: zabstone@o2.pl
- razer comms ID: jeszcze nie posiadam, ale to tylko kwestia czasu

- Scena JK3
a. Przynależność: -
b. Staż: -
c. Krótka historia: Szczerze mówiąc oprócz gier w trybie pojedynczym oraz kilku pojedynkom na multi, to za dużego doświadczenia nie mam :D.

- Postać
a. Imię: Zabstone
b. Wiek: 24
c. Pochodzenie: Coruscant
d. Rasa: Ludzie
e. Opis zewnętrzny: 1 m 90 cm wzrostu, budowa atletyczna, długie ciemny-blond włosy (podobne jak u Anakina Skywalkera w trakcie Wojen Klonów), niebieskie oczy oraz ostre rysy twarzy (typowo nordyckie).

f. Historia: [min. 450 słów] Autor: Moje skromne Ja ( Nie jestem zbyt dobry w pisaniu historii, puśćmy jednak wodze fantazji)

Dzieciństwo:
Urodzony na Coruscant w rodzinie urzędników republikańskich, którzy po wprowadzeniu imperium musieli zmienić swoje afiliacje polityczne na rzecz imperatora, aby móc zachować swoje urzędnicze stanowiska. Już jako dziecko przejawiał umiejętność „używania” mocy - mógł poruszać małymi obiektami na odległość, pchać mocą bądź też nią przyciągać, mimo iż właściwość ta nigdy nie została u niego rozwinięta, Zabstone czuł obecność mocy i postrzegał pewne rzeczy „intensywniej”. Ojciec jego był strażnikiem senatu w okresie republiki, toteż będąc małym często słyszał wyidealizowane opowieści o ów ustroju. Z czasem młody chłopak wykształcił zainteresowanie militariami oraz wyrobił sobie umiejętności techniczne. W wieku młodzieńczym miał problem z rozróżnieniem dobra i zła co często przyprawiało mu problemów. W wieku 18 lat dołączył do wojska.

Regularne wojsko:

Kariera wojskowa Zabstone-a przebiegała dotychczas pomyślnie: obrona kilku posterunków imperialnych na zewnętrznych rubieżach galaktyki przed atakami rebeliantów, utrzymywanie porządku na Ryloth oraz Tatooinie jak i niezliczone misje patrolowe na przeróżnych planetach galaktyki. Służbę w formacji „Szturmowców” zakończył w randze oficera, a dokładniej kapitana. Po siedmiu latach dowództwo stwierdziło, iż Zabstone nie jest jedynie „zwykłym żołnierzem”, odznaczył się on bowiem zastosowaniem niekonwencjonalnych taktyk w swoich działaniach, czego przykładem było zdławienie spisku przeciwko wysokiej rangi oficerom imperium na Tatooinie -wraz ze swoim oddziałem otrzymał rozkaz , aby ich ochraniać. Zabstone postanowił zakupić usługi lokalnych najemników, którym dał następnie umundurowanie, aby w ten sposób sprowokować działania rebeliantów. W tym czasie jego oddział przebrany za miejscowych śledził ruchy oficerów oraz „przebranych najemników” myśląc o zamachu tak jak mieliby to zrobić profesjonaliści, dzięki czemu w przeciągu kilku dni udało im się pojmać sprawców, których następnie przesłuchał osobiście. W rezultacie cała siatka szpiegów rebelii na Tatooinie została zdławiona. To osiągnięcie zagwarantowało Zabstonowi awans do elitarnego legionu 501, do którego od niedawna można było rekrutować ludzi. Wówczas wszystko uległo zmianie …

Legion 501:

W szeregach legionu 501 nie działał już jako oficer, a wyłącznie jako dowódca jednego z pododdziałów. Po kilku udanych misjach z udziałem Dartha Vadera, Zabstone zaczynał mieć jednak wątpliwości co do metod działania imperium. Do przełomu doszło na rodzimej planecie Nautolian Glee Anselm. Legion 501 został tam wysłany, aby zakończyć rzekomą rebelię Nautolian. Okazało się jednak, iż oprócz kilku oddziałów partyzantów, planeta ta była wyjątkowo spokojna. Darth Vader tym razem był nieobecny – miał kilka innych istotnych spraw na uwadze. Legion otrzymał rozkaz, aby zebrać Nautolian wokół największego placu w jednym z miast po czym miano ich rozstrzelać. Dowódca zdecydował o eksterminacji blisko 20 000 niewinnych Nautolian. Zabstone poczuł wówczas przerażające ukucie w sercu. Po jałowej dyskusji z dowódcą, legion zebrał się na placu i rozpoczął rzeź. Zachwiało to wielce pewnością siebie Zabstona, a widok zabijanych Nautolian wyzwolił u niego poniekąd furię, która doprowadziła do niekontrolowanego użycia mocy, którą Jedi opisują jako fala (jedna z wersji pchnięcia mocą), około 500 żołnierzy zostało strąconych do wody. Nautolianie stanęli zszokowani tym co zobaczyli, sam Zabstone nie wiedział co tak naprawdę do końca uczynił, czuł moc, zawsze, wiedział jak skorzystać z niej do prostych celów, jednak to przerosło jego oczekiwania. Po chwili konsternacji zaczął uciekać do najbliższego myśliwca eskortującego, wiedział, że tym co zrobił podpisał wyrok śmierci na siebie. W drodze na jedną z planet zagłuszył wszystkie urządzenia namierzające dzięki czemu mógł spokojnie skierować się na jakąkolwiek planetę w pobliżu. W drodze na Ryloth rozmyślał o całej sytuacji, wiedział, że sam nie ma szans przeciwko imperium, jednak nie mógł znieść tej niesprawiedliwości oraz zła, w którym miał brać udział. Pomimo haseł imperium, posiadał on nadal dobro w swoim sercu. Nie musiał, chciał stanąć w obronie bezradnych i słabszych.

Po:
Wówczas na Ryloth przebywał jeden z jedi, któremu udało się uniknąć czystki w ramach „rozkazu 66”. Dowiadując się o tym co stało się na planecie Nautolian (dzięki szpiegom rebeliantów), postanowił odszukać Zabstone. Tarh’tel po kilku intensywnych dniach poszukiwań odnalazł zbuntowanego legionistę. Gdy to uczynił przekazał mu cenną informację, aby nie przejmował się imperium, które niebawem upadnie. Rodianin czuł to w mocy, wierzył w to co robi Luke Skywalker. Od tego momentu dwójka zaprzyjaźniła się i do momentu obalenia imperium działała wspólnie, aby przeżyć na Ryloth. Gdy oczekiwania okazały się rzeczywistością. Tarh zaproponował Zabstonowi, aby dołączył, a nawet jeśli się nie powiedzie, to przynajmniej spróbował swoich sił w próbach w nowo powołanym Zakonie Jedi na Yavinie 4. Zabstone tak też postąpił, czuł iż może to być początek nowej drogi, jego prawdziwego przeznaczenia.

- Informacje dodatkowe
a. Dlaczego chcesz wstąpić do Akademii?

Ponieważ jak do tej pory zauważyłem, że jesteście jedyną, a nawet jeśli nie jedyną to zdecydowanie najlepiej zorganizowaną grupą, która łączy w sobie elementy RPG ( co uwielbiam) oraz zabawę w najlepszej (według mojej opinii) części gier o tematyce gwiezdnych wojen, czyli JK3. Poza tym czuję to w mocy, iż podoba mi się tutaj :D(ciężko to wytłumaczyć, bardzo fajny klimat stworzyliście).
b. Skąd dowiedziałeś się o Akademii?

Przeglądając strony internetowe o tematyce gwiezdnych wojen przypadkowo natrafiłem na Wasz baner ... i oto jestem.
Zabstone
Przybysz

Re: Zabstone

Postautor: Jedi Council » 12 gru 2015, 11:35

Podanie spełnia minimalne wymagania, dlatego została otwarta ankieta. Błędy, oraz własne spostrzeżenia co do podania członkowie mogą pisać w tym temacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi

Re: Zabstone - [Podanie Otwarte]

Postautor: Zayne Vergee » 12 gru 2015, 11:57

Z racji militarnego charakteru podania bardzo chętnie się wypowiem :D!

Witaj Podróżniku Zabstone w naszych skromnych progach, rad jesteśmy żeś złożył podanie w naszej placówce ale popełniłeś w nim kilka rażących błędów, które mam nadzieje pomogą Ci w przyszłym poprawieniu swojej historii.

Przede wszystkim źle sobie dobrałeś ramy czasowe i to tak konkretnie bo nie wiem czy wiesz ale twoja postać w naszych czasach miałaby ponad 50 lat spokojnie. Mając 18 lat twoja postać wstąpiła do wojska, z podania wnioskuje że urodziła się ona jeszcze za czasów Republiki, więc tak jakby "przeżyłeś" rozkaz 66. Masz obecnie 18 lat, od wykonania Rozkazu 66 do, w ogóle początków Nowej Nadziei minie jeszcze 19 lat to już nam daje wiek twojej postaci 37. Kolejne wydarzenie w twoim życiu: Nastąpiło zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci i rozpoczęcie Starej Trylogii czyli mam tzw rok zerowy (0 After battle on Yavin) obecnie w naszej placówce mamy rok 25 ABY czyli 25 lat po bitwie nad Yavin 4. 37 + 25 = 62. Twoja postać w naszych realiach czasowych ma aktualnie ponad 60 lat :D. To już stwarza pewną dysproporcje odnośnie tego co napisałeś w swoim podaniu odnośnie wieku postaci.

Kolejnym błędem jak mi się wydaje jest dość "Specyficzny" sposób przedstawienia Mocy w twoim podaniu. Wybacz ale żaden nie wyszkolony użytkownik Mocy nie jest w stanie strącić ponad 500 szturmowców przypadkową falą Mocy. Coś takiego mogłoby być problemem dla większości Rycerzy jedi a nawet Mistrzów.

Do samej kariery wojskowej się nie przyczepie bo napisałeś to w miarę zgrabnie i można było się w to wczytać ale połączenie twojej postaci z Darthem Vaderem to moim zdaniem kolejny dość duży błąd. Vader po wykonaniu rozkazu 66 miał obsesje na punkcie każdego jedi który przeżył owy zamach, wydaje mi się że "Czarny Pan" nie miałby żadnego problemu w wyczuciu tego że jeden z jego żołnierzy jest wrażliwy na Moc, to by oznaczało dla twojej postaci automatyczny wyrok śmierci bądź wysłanie do "specjalnej" bazy szkoleniowej.

Podanie ma duży potencjał, piszesz w ciekawy sposób ale dość chaotycznie, nawet pomimo tych rażących błędów odnośnie kanonu ciężko by było rozpatrzeć twoje podanie pozytywnie bo po prostu nie mielibyśmy Cię nawet jak wprowadzić, bo sądzę że raczej nie chciałbyś by twoja postać była 62 letnim weteranem wojny z Rebelią. Na razie jestem zmuszony oddać głos Negatywny.

EDIT: Podobno źle troszkę zrozumiałem początek podania i Twoja postać wcale nie żyła za czasów Republiki tylko urodziła się tuż po proklamacji Imperium, bardzo przepraszam za swój błąd interpretacyjny, według nowych wyliczeń twoja postać miałaby 44 lata jednak ^^.
Obrazek

Wiedza, nasza zbroja, Plemię i obrona, Język nasz i nasz przywódca - Nikt nas nie pokona.
Awatar użytkownika
Zayne Vergee
Rycerz

Postautor: Zera » 12 gru 2015, 12:53

Muszę przyznać, że fajny pomysł na postać pomimo człowieka z Coruscant. Niestety na tym kończą się plusy.
Każdy z kolejnych błędów wynika tylko z niewiedzy lub po prostu się pomyliłeś, dlatego nie bierz tego tak do siebie.

Zacznijmy od timeline'u. Jak widać na forum itd. , aktualnie w naszej organizacji jest rok 25 ABY. Bitwa o Endor(czyli przysłowiowy upadek Imperium) to rok 4 ABY. Czyli mamy w teorii lukę. Twoja postać została urodzona podczas pierwszych kroków Imperium w Galaktyce. Według moich wyliczeń, w naszych czasach Twoja postać powinna mieć... 44 lata. Czyli trochę stary, jak na rozpoczęcie nauk u Jedi. Nie wspominając o tym, że po prostu cały zamysł historyczny jest nie wpasowany w kanon Gwiezdnych Wojen.

Następnie wątek na Glee Anselm był... Słaby i kompletnie wymyślony. O ile przymknąłbym oko na jakąś faktycznie 'top secret' misje, to wybicie 20 000 Nautolianinów? Fak noł. Z racji, że gram postacią z tejże planety, nie jestem w stanie tego przepuścić. Fajny aspekt sam w sobie, ale w ogóle nie przystosowany do planety i jej historii.

Teraz największy szkopuł, czyli przedstawienie używania Mocy w historii. Ogólnie nie byłoby problemu z początkami, ponieważ istniały utalentowane osoby, które potrafiły używać za dzieciaka Mocy do telekinezy. Niestety wpasowałeś to w ramę historyczną, która kompletnie niszczy sens tego wątku. Za tych czasów, Sidious specjalnie wysyłał Vadera i 501, żeby wybijali takich maluchów lub ewentualnie szkolili np. na Inkwizytorów. Później sama prezencja blisko Vadera, nie ma opcji, żeby nie wyczuł czułego na Moc z tak bliska, a szczególnie w ferworze walki. Aspekt na Glee Anselm to przekozackie użycie Mocy wzięte bardziej z The Force Unleashed - #nope. W naszych ramach czasowych, może dwie osoby z poziomu Mistrza Jedi zrobiłyby to co zrobiła Twoja postać w historii. Reszta po prostu nie dałaby rady.

Dużo błędów, ale wynikają one albo z pomieszania albo z niewiedzy. Sam zamysł postaci i wątki na plus. Niestety jednak nie mogę oddać pozytywnego głosu. Jestem również pewien, że podanie nie przejdzie w tej formie, ale zapraszamy po odczekaniu czasu - który można by poświęcić na porządne podanie. Jeżeli będziesz potrzebować pomocy to zgłoś się do mnie na PW, gdy już zakończy się głosowanie i można popracować nad kolejną próbą.

Na dzień dzisiejszy oddaję głos negatywny.
"My life for Aiur..."
Obrazek
- Zera
Awatar użytkownika
Zera
Zasłużony

Postautor: Ackial » 12 gru 2015, 13:09

Moje zdanie w większości pokrywa się z komentarzami Zayne'a i Zery. To właśnie wyżej wymienione błędy, które niestety kolosalnie wpływają na całość podania i wykreowaną postać, zmusiły mnie do oddania niezbyt przychylnego głosu. Niemniej jednak, muszę przyznać że podanie czytało się nieźle, ze strony językowej trudno mi się do czegokolwiek przyczepić.

Moja rada: spróbuj ponownie, tym razem postaraj się dopasować w ramy czasowe i fabularne, a prawdopodobnie obecna proporcja głosów pozytywnych do negatywnych przechyli się w drugą stronę. Inna wskazówka: wymyśl swoją postać i uczyń ją o połowę słabszą, niż było to w zamyśle - unikniesz tym samym sytuacji, w której tworzysz projekty wykraczające poza realia naszej fikcyjnej galaktyki. Wrażliwość na Moc może być pokazana bardzo subtelnie, a wykreowanie potężnego herosa na starcie przełoży się na niesamowite utrudnienia na początku odgrywania postaci w samej grze. Bo jak logicznie uzasadnić niemożność podniesienia kamienia (nie posiadasz atutów in-game), gdzie w przeszłości postać przenosiła góry siłą myśli? ;)

Pozdrawiam i gorąco zachęcam do podjęcia kolejnej próby po upływie regulaminowej przerwy, poza tym polecam zadawać pytania na forum/przez prywatne wiadomości. Jedi nie gryzą, poza tym bardzo często pomogą lub wskażą błędy przed wysłaniem podania. :)
Awatar użytkownika
Ackial
Uczeń

Postautor: Zabstone » 12 gru 2015, 15:41

Rozumiem jak najbardziej panowie :D

Oczywiście poprawię i poddam się raz jeszcze głosowaniu. Tego właśnie najbardziej się obawiałem. Na głupie usprawiedliwienie mogę powiedzieć, iż pisałem to dzisiaj bardzo bardzo wcześnie i dopiero pod koniec pisania zauważyłem, że obecny czas to 25 ABY, innymi słowy ponad 40 lat moja postać miałaby. Przearanżuję fabułę, dalej jednak pozostając w militarnym klimacie. Dziękuję za uwagi i mam nadzieję, iż zostanę dopuszczony do kolejnego głosowania
Zabstone
Przybysz

Postautor: Saela Taarz » 12 gru 2015, 15:59

Według obecnie panujących zasad wynika, że po odrzuceniu obecnego podania, bo jakby nie patrzeć zapewne w takiej formie nie byłoby dopuszczone, możesz złożyć kolejne podanie po około 20 dniach?

Dodatkowo, nowe podanie nie może zawierać elementów starego podania, czyli historia nie może być o tej samej postaci. Może w pewien sposób przypominać starą historię, ale nie może być jej kopią.

Zaś usprawiedliwienie faktycznie jest, jak to sam określiłeś, głupie. Nigdzie Ci się nie powinno spieszyć. Nigdzie się nie wybieramy. Dodatkowo świadczy to o tym, że najpewniej nie zapoznałeś się ze wszystkim, co nowy kandydat powinien wiedzieć (chociażby rok 25 ABY). Nie myśl, że piszę to, by Cię w jakikolwiek sposób zniechęcić, oj nie. Po prostu wiem, jak bardzo niecierpliwość może wpłynąć na jakość pracy. Mam nadzieję, że następnym razem podanie napiszesz lepiej (i zaznajomisz się z pewnymi informacjami, które być może będą miały odpowiedzi na niektóre z Twoich pytań).
Awatar użytkownika
Saela Taarz
Radna

Postautor: Zabstone » 12 gru 2015, 16:07

Tak też będzie. Na następny raz będę lepiej przygotowany. Reguły przeczytałem, a postać skonsultuję.
Pozdrawiam
Zabstone
Przybysz

Re: Zabstone - [Podanie Odrzucone]

Postautor: Jedi Council » 13 gru 2015, 20:06

Większością głosów podanie zostało odrzucone.

Kandydat może złożyć nowe podanie, które nie zawiera żadnych elementów tej historii, po upływie 20 dni. Wszelakie pytania prosimy kierować w odpowiednim temacie, bądź na PW członków Akademii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi

Wróć do Punkt rekrutacyjny