Shton - [Podanie Odrzucone]

Punkt zbiórki kandydatów na Jedi, którzy sądzą, że poradzą sobie ze wszystkimi przeszkodami jakie postawi przed nimi wola Mocy.

REGULAMIN REKRUTACJI

I. Podstawowe zasady:
1. Według podjętych decyzji rekrutacja w akademii została otwarta na stałe (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji jeśli uzna to za słuszne).
2. Został stworzony odpowiedni dział na potrzeby rekrutacji i tylko tam będą rozpatrywane wszystkie sprawy przyjęć do akademii.
3. Podanie należy napisać w nowym temacie, gdzie w tytule powinien znajdować się nick postaci.
4. Akademia posiada gotowy wzór podania, który każdy chętny musi wykorzystać w pierwszym poście tematu, aby podanie było brane pod uwagę.
5. Po złożeniu podania nie można edytować jego treści, czy też usuwać tematu i wstawiać go ponownie.
6. Nowy temat założony przez kandydata służy do oceny podania przez członków i wskazania ewentualnych błędów jakie się pojawiły w pierwszym poście.
7. Każdy członek może napisać na co zagłosował, jednak jeśli nie chce, może wtedy się wypowiedzieć nie podając tej informacji.
8. Podanie powinno być napisane w sposób zrozumiały, zgodnie z zasadami języka polskiego, a nadmierna ilość błędów negatywnie wpłynie na ocenę.
9. W Akademii obowiązuje zakres wiekowy od lat 15-stu (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków wiekowych).
10. Jest bezwzględny zakaz kopiowania prac bez zgody autora. Niezależnie od formy i sposobu wykonania.
11. Wszystkie próby tworzenia nowych kont przez osoby którym nie udało się dostać i wklejania z nich podań, będą surowo karane.
12. Rada Jedi zastrzega sobie prawo do odrzucenia podania jeśli jest chociaż minimalne podejrzenie o "multikonta" i to od nich zależy czy w ogóle będzie ono brane pod uwagę.
13. Postać osoby składającej podanie nie może być wyznawcą Ciemnej Strony Mocy, a także posiadać żadnych zdolności w Mocy (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków).
14. Wszystkie podania które nie będą przestrzegać zasad obowiązujących w Akademii Jedi na Yavin IV, będą odrzucane (Rada Jedi jest wstanie dokonać wyjątku, ale tylko w bardzo skrajnych przypadkach).

II. Dalsze postępowanie:
1. Po złożeniu podania, Rada Jedi sprawdza czy spełnia ono podstawowe wymagania i zamienia temat w ankietę z dwoma wyborami:
a. Członek jest za przyjęciem kandydata.
b. Członek jest przeciwny przyjęciu kandydata.
2. Każdy członek (nie będący na okresie próbnym) ma w ankiecie jeden głos, który nie może być zmieniony bądź cofnięty, dlatego radzimy dokładnie przemyśleć decyzje.
3. Wszystkie głosy liczą się tak samo, nie ma tutaj rozróżnienia pomiędzy rangami czy funkcjami.
4. Jeśli jakiś członek nie jest zdecydowany, to może się wstrzymać z głosem na jakiś czas, albo całkowicie co pokaże jego neutralność do sprawy.
5. Podanie musi zostać rozpatrzone w ciągu 14 dni od czasu zamiany tematu w ankietę i wtedy musi być podjęta decyzja.
6. Głosować może każdy członek, jeśli jednak decyzja wygląda na przesądzoną to temat może zostać zamknięty przed czasem.
7. Jeśli większość odpowiedzi jest pozytywna, podanie zostaje zatwierdzone. Kandydatowi pozostaje cierpliwie czekać na dalsze instrukcje od Rady Jedi.
8. Jeśli większość odpowiedzi jest negatywna, podanie zostaje odrzucone. Kandydat musi odczekać 20 dni przed napisaniem ponownie podania, oraz nie może wykorzystać niczego ze swoich poprzednich prac (radzimy dokładnie przemyśleć wszystko przed wstawieniem podania).
9. Jeśli ilość odpowiedzi pozytywnych jest równa ilości odpowiedzi negatywnych, o werdykcie decyduje ogólne zachowanie kandydata, oraz wszystkie wydarzenia z nim związane.

Twórcy regulaminu:
Rada Jedi

Regulamin może ulec zmianom, od niektórych reguł mogą wystąpić wyjątki.

Czy powinniśmy przyjąć kandydata?

Czas głosowania minął 29 wrz 2016, 22:47

Tak
3
33%
Nie
6
67%

Liczba głosów : 9

Shton - [Podanie Odrzucone]

Postautor: Shton » 15 wrz 2016, 21:48

- Informacje ogólne:
a. Imię: Mateusz
b. Wiek: 22
c. Zamieszkanie: Radom
d. Zainteresowania: SF, fantasy, muzyka, filmy, książki
e. Krótki opis własnej osoby: kontaktowy, muzyk, łatwo nawiązuje nowe znajomości, bezkonfliktowy, zawsze szukający kompromisu, szczery
f. Kontakt:
- email: thefanvs@gmail.com
- razer comms ID: Shton

- Scena JK3
a. Przynależność: żadna
b. Staż: dosyć długi w single player
c. Krótka historia: Dużo grałem w Jedi Academy single player, w multiplayer może ze 2 czy 3 razy. Ogólnie starałem się grać we wszystkie gry ze świata Star Wars.

- Postać
a. Imię: Shton
b. Wiek: 20 lat
c. Pochodzenie: Kiffar
d. Rasa: Kiffu
e. Opis zewnętrzny: Patrzysz na Kiffara o ciemnej karnacji, długimi czarnymi włosami sięgającymi za ramiona. Młodzieniec jest muskularnie zbudowany, na twarzy posiada czerwony tatuaż klanowy odziedziczony po matce. Chłopak jest dosyć wysoki oraz wygląda na osobę opanowaną, spokojną oraz cierpliwą jak na swój wiek.
f. Historia: [min. 450 słów] Autor: Ja,
Obudziłem się o świcie. Mój wewnętrzny zegar jak zwykle działał bezbłędnie. Poleżałem jeszcze chwilę na macie patrząc w sufit i zastanawiając się nad tym co przyniesie mi dziś kolejny dzień na Kiffu. Wstałem, rozciągnąłem na szybko mięśnie mając świadomość, że pełen trening będę miał za jakąś godzinę. Usłyszałem jak ojciec z matką kończą jeść śniadanie. Pomyślałem, że za chwilę wyjdą do pracy. Wszedłem do pokoju gdzie jedli, przywitałem się z nimi. Nałożyłem sobie trochę wczorajszego obiadu do miski i wlałem wody do kubka. Słuchałem jak rozmawiają o coraz gorszym traktowaniu ludzi w i tak już morderczej pracy. Dłuższe godziny pracy, mniejsze zarobki. Pomyślałem sobie, że na szczęście nie jestem już dla nich obciążeniem finansowym gdyż już sam zarabiam na siebie. Rodzice wyszli. Zostałem sam. Gdy rodzice wrócą z pracy to ja już będę w swojej. Mam z nimi tak mało kontaktu, pomyślałem. No nic, czas zacząć dzień jak zwykle od dwugodzinnego treningu. Wyszedłem z chaty na "tyły" domu. Zacząłem powoli się rozciągać, każdy mięsień poświęcając im odpowiednią ilość uwagi. Codzienne rozciąganie uchroni mnie przed kontuzjami w mojej pracy oraz w pewien sposób rozluźni moje mięśnie po poprzednim dniu pracy oraz przygotuje na dzisiejszy. Po dwugodzinnych ćwiczeniach obmyłem się, zjadłem i wyszedłem. Przechodząc przez wioskę i patrząc na nią odniosłem wrażenie jakby wszystko miało się zaraz posypać. Zbyt duże jest zróżnicowanie finansowe między mieszkańcami. Moje mieszkanie wyglądało jak komórka. W sumie były 3 pomieszczenia. Przechodząc obok najbogatszego mieszkańca w wiosce poczułem zazdrość. Złodziej, rozbójnik taki był. Wszyscy wiedzieli co robi, ale on dalej upierał się, że jest tylko i wyłącznie handlarzem. Doszedłem do końca wioski, budynku gdzie wydadzą mi moje narzędzia pracy, czyli najzwyczajniejszy w świecie kilof oraz kosz. Tak, pracowałem jako górnik. Zawsze zaciągano tam młodych,bo podobno młodsi mogli dłużej wytrzymać. Phi! Nie raz już widziałem jak wynoszą moich znajomych, moich rówieśników martwych z przemęczenia. Wszedłem do kopalni. Nie wiem co to był za minerał tam wydobywany, wiem tylko tyle, że był bardzo cenny w innych światach. Właścicielem kopalni oczywiście był nie kto innych jak nasz "handlarz". Zacząłem swoją dwunastogodzinną zmianę. Praca polegała na kopaniu kilofem minerału i wkładaniu go do kosza, a następnie wynoszenie całego kosza na zewnątrz. Proste jak budowa cepa. No bo czym innym można zajmować się w kopalni na Kiffu? Kiedy wynosiłem kosz za koszem zaczęło się ściemniać. Wychodząc z pełnym koszem zauważyłem ruch pod skałą. Myślałem, że to jeden z tych gryzoni które często są obecne w najbardziej zapyziałych norach. Mimo wszystko coś mnie pchnęło do tego. Złapałem mocniej kilof. To był człowiek, ubrany w szaty. Posiadał dziwny przedmiot przy pasie. Pierwszy to widziałem. Zapytałem czy potrzebuje pomocy i wtedy to się zaczęło. Nie wiem czy to instynkt czy coś innego. Po prostu poczułem, że za nami się coś czai. W ułamku sekundy odwróciłem się z kilofem gotowym do ataku. To był pustynny kot. Jednym zamachem wbiłem ostry koniec kilofa w szyję po czym wyciągnąłem i patrzyłem jak zwierze upada bez życia. Nieznajomy spojrzał na mnie i zapytał wprost: "Ty to poczułeś prawda? Wiedziałeś, że coś tam jest mimo że tego nie widziałeś?". Odpowiedziałem twierdząco. Powiedział żebyśmy się spotkali za 2 godziny na końcu wioski. Po dwóch godzinach wiedziałem, że nieznajomy był jakimś Jedi. Powiedział, że koniecznie muszę z nimi lecieć do jakiejś szkoły albo uczelni. I tak oto znalazłem się razem z nieznajomym na promie lecącym na Yavin.

- Informacje dodatkowe
a. Dlaczego chcesz wstąpić do Akademii? Nigdy nie miałem okazji pograć w żadną grę RP, a że tutaj jest to związane ze Star Wars myślę że to będzie świetny początek mojej przygody.
b. Skąd dowiedziałeś się o Akademii? Znalazłem informację na facebooku.
Shton
Przybysz

Re: Shton - [Podanie Otwarte]

Postautor: Jedi Council » 15 wrz 2016, 22:48

Podanie spełnia minimalne wymagania, dlatego została otwarta ankieta. Błędy, oraz własne spostrzeżenia co do podania członkowie mogą pisać w tym temacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi

Postautor: Caldain Ravenlocke » 17 wrz 2016, 10:35

Powiem tak. Historia nie porusza. Ba, powiedziałbym ze jest dość... uboga. Tak naprawdę nie poznajemy Twojej postaci. Brakuje mi tu większych motywów, problemów, życiowych rozterek czy ciekawszych historii. Przedstawiony fragment jest po prostu nieinteresujący. Nie ma w tej krótkiej historii żadnego ciekawego fragmentu - przynajmniej dla mnie. Element wrażliwości na Moc - okej. Tu nie było najgorzej. Wolałbym jednak byś rozbudował to bardziej. Bo z czegoś co mogło być interesujące - zrobiłeś raptem dwa zdania. A moim zdaniem - to powinien być trzon tej opowieści. Motyw z nieznajomym Jedi i podróży na Yavin jest niestety błędem powielanym przez wielu kandydatów.

Ale *niestety* znany jestem ze swojej przychylności. Mimo iż uważam historię za BARDZO słabą to jestem skłonny oddać głos pozytywny. W historii tej organizacji było już wiele osób które miały problem z napisaniem interesującej historii postaci a okazywały się być bardzo interesującymi towarzyszami w Naszej małej przygodzie.

Mimo to, narazie wstrzymuję się od głosu. Mam nadzieje ze uda Nam się zamienić kilka słów i wtedy będę mógł oddać swój głos.
"Nawet nie zauważysz, jak w miarę upływu czasu staniesz się spokojny, cierpliwy i pełen mądrości. Wtedy pojawią się twoi uczniowie, chcący cię naśladować. Tak stajesz się Mistrzem: niezauważalnie, niechcący, delikatnie..."
Obrazek
Kannos'v Lightdust. Radny lecz bezradny.
Awatar użytkownika
Caldain Ravenlocke
Mistrz

Postautor: Ackial » 17 wrz 2016, 13:07

Caldain chyba dość dobrze opisał, co jest główną bolączką tego podania. Uważam, że językowo podanie jest niezłe (szczególnie biorąc pod uwagę niektóre z podań, które ostatnio otrzymaliśmy), brak tu rażących błędów ortograficznych czy makabrycznej interpunkcji. Osobiście zawsze przydzielam za to ogromnego plusa. Podczas sesji RP operujemy językiem, więc poziom rozgrywki w dużej mierze zależy od umiejętności graczy, tego czy potrafią się odpowiednio wysłowić, przy okazji nie wypalając oczu abominacjami typu "rzułf". ;) Odrobinę słabiej wygląda tutaj struktura zdań. Są krótkie i proste. Źle się to czyta. Brzmi jak raport. Albo droid.

Największy problem jest z częścią fabularną Twojego podania. Historia jest po prostu uboga. Nie czepiam się długości - czasami nawet krótki tekst potrafi subtelnie zarysować ciekawą postać, być może pozostawiając bardzo dużo wolności w późniejszym kreowaniu, już w czasie gry. Shton jest niezwykle szablonowym bohaterem, w zasadzie nie pokazałeś tu żadnej cechy charakteru, żadnej zalety czy wyraźniej wady. Nie oznacza to, że przyjmujemy jedynie postacie skrajne, ekstremalne w swoich charakterach czy z niesamowitymi przeżyciami. Chodzi po prostu o to, że tworząc postać która jest po prostu "ok", pozbawiasz się ogromnych możliwości jeżeli chodzi o późniejszą grę, rozwój charakteru, nawet dialogi z postronnymi ludźmi. Obawiam się, że po pewnym czasie zacząłbyś się zwyczajnie NUDZIĆ grając własną postacią, będąc zmuszonym do opierania się na tym, co zaoferuje sama fabuła, a nie będąc w stanie wyprowadzić żadnego wątku wewnętrznego, żadnej rozterki czy odwołania do przeszłości bohatera. :P

Podsumowując: myślę, że stać Cię na więcej i z ogromną chęcią przeczytałbym coś lepszego w Twoim wykonaniu. Oczywiście oznacza to, że musiałbyś złożyć kolejne podanie po odrzuceniu obecnego i przeczekaniu 20 dni. Jeżeli masz czas i ochotę, zalecałbym podążenie w tym kierunku, a w szczególności zapoznanie się z wcześniejszymi podaniami, które do nas trafiły. Bardzo często w komentarzach członków pojawiają się wskazówki i uwagi, których wyzbycie się najczęściej gwarantuje bezproblemową wejściówkę do Akademii. Uważam, że możesz na tym jedynie zyskać. Jeżeli jednak zdecydujesz się kontynuować próbę obecnym podaniem, wstrzymam się od głosu.
Awatar użytkownika
Ackial
Uczeń

Postautor: Tauns » 18 wrz 2016, 19:37

Tak samo jak wyżej. Ciężko dostrzec Twoją postać w tej historii. Pod większością względów podanie jest średnie, chociażby wątek z Jedi, który zabiera Shtona na Yavin 4, językowa strona historii. Gdybym znalazł chociaż jedną rzecz, która wybija się na tle innych, chociażby ciekawszy sposób przedstawienia wrażliwości na Moc, cokolwiek, byłbym w stanie dać kredyt zaufania i od razu zagłosować na tak.
Nie musisz kończyć podania na podróży do naszej placówki. Nawet lepiej, gdy tego nie zrobisz, bo mamy więcej możliwości na Twoje wprowadzenie. Wystarczy, że pokażesz wrażliwość na Moc, resztę zrobimy my ;)
Mimo wszystko, chciałoby się dać Tobie szansę. Próbowałem znaleźć Ciebie na Razerze, ale jedyne co wyskakuje to jakieś "Shtonorah". Nie wiem, czy to twoje konto, ale jeśli tak, to odezwij się do mnie. Moje ID to TaunsZand. Póki co nie oddaję głosu.
Jeśli uznasz, że stać Cię na więcej, to możesz napisać podanie na nowo, po odczekaniu 20 dni. Zachęcam Cię do tego, bo na pewno stać Cię na więcej. W razie czego służę pomocą przy pisaniu, lub wymyślaniu postaci :)
Awatar użytkownika
Tauns
Radny

Postautor: Zera » 19 wrz 2016, 17:47

Nie będę się za bardzo wywodził na temat podania. Przeczytałem z trudem. Naprawdę. Przy normalnie pisanej historii, poziom pierwszoosobowy po prostu nie działa. Widać to gołym okiem czytając cały tekst. Ten typ opisu używa się zazwyczaj przy opisywaniu własnych doświadczeń z ówczesnym zarysowaniem samego tekstu. Tutaj po prostu wrzuciłeś nas w sam chaotyczny środek. Historia słabo zarysowuje charakter postaci i to jaka tak naprawdę jest. Po raz kolejny pojawia się tajemniczy gość, który okazuje się Jedi. Typowy standard, który można by było przepuścić jeżeli znalazłbym jakikolwiek plus w całym tekście. Takich jednak nie ma, niestety.

Oddaje głos negatywny.
"My life for Aiur..."
Obrazek
- Zera
Awatar użytkownika
Zera
Zasłużony

Postautor: Millay'rafo'thrano » 20 wrz 2016, 13:42

W dużej mierze zgadzam się z moim Padawanem w tej kwestii. Chociaż poświęciłem trochę czasu na przemyślenie kwestii, która została przedstawiona na samym początku przez Caldaina - otóż chodzi o fakt, że zdarzali się ludzie w akademii ze słabymi podaniami, a z którymi grywało się przyjemnie. Fakt jest taki, że ma on tutaj racje, ale też nie do końca. Osoby o których mowa mieli fakt faktem słabe podania z naszej perspektywy wtedy, ale nawet jeśli ocenialiśmy je "słabo" to i tak były one lepsze od tego podania (w tej czy innej kwestii). Dlatego aby mieć czyste sumienie to muszę zagłosować w tym podaniu negatywnie, a to z powodu faktu, że w przeszłości lepsze podania od tego tak oceniałem, więc nie byłoby sprawiedliwe jakbym tutaj zmienił swoje stanowisko. Może moje zdanie byłoby inne, jakbyśmy mieli stary system rekrutacji i musiałbyś czekać minimum 6 miesięcy na otwarcie nowej rekrutacji, ale w obecnym przypadku jeśli można złożyć podanie po 20 dniach od odrzucenia, to dochodzę do wniosku, że chcę zobaczyć coś lepszego ^^.
Obrazek
Awatar użytkownika
Millay'rafo'thrano
Mistrz

Postautor: Rivs » 20 wrz 2016, 21:32

A ja zostawiam pozytyw. Sama historia nie powala, coś zaczyna się dziać nagle i tak samo nagle pojawia się nieznajomy Jedi. Końcówka jakby za szybko poprowadzona i na odczepne. Sam brak akapitów i chociażby enterowania też nie uprzyjemnia czytania no ale kierwa - tu się przychodzi noobem, łapie klimat i dopiero wtedy się okazuje kto potrafi erpić czy tworzyć opowieści. Ja swoją pierwszą postać (dinozaury pamiętają) stworzyłem beznadziejną, z tak samo naciąganą i oklepaną historią, a potem dopiero byłem w stanie napisać coś, z czego mogłem być jakoś usatysfakcjonowany. Tylko wtedy było inaczej. Wszyscy byliśmy dzieciakami i nie byliśmy tak krytyczni, nawet najbardziej wymagający członkowie tamtych czasów. Uczyliśmy się razem, a nie czekaliśmy aż przyjdą do nas już wyuczeni, no ale to było jakieś 8 lat temu :)
Awatar użytkownika
Rivs
Były członek

Re: Shton - [Podanie Odrzucone]

Postautor: Jedi Council » 28 wrz 2016, 18:28

Głosowanie dobiega końca i wszyscy chętni wzięli w nim udział. Niestety podanie zostaje odrzucone przez większość głosów negatywnych.

Kandydat może złożyć nowe podanie, które nie zawiera żadnych elementów tej historii, po upływie 20 dni. Wszelakie pytania prosimy kierować w odpowiednim temacie, bądź na PW członków Akademii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi

Wróć do Punkt rekrutacyjny