Shan Corrus - [Podanie zaakceptowane]


Punkt zbiórki kandydatów na Jedi, którzy sądzą, że poradzą sobie ze wszystkimi przeszkodami jakie postawi przed nimi wola Mocy.

Jak dołączyć do Akademii Jedi?

1. Pierwszy raz na stronie? Kliknij tutaj, by zapoznać się z regulaminem Akademii Jedi.
2. Chcesz złożyć podanie? Kliknij tutaj, by poznać regulamin rekrutacji i uzyskać niezbędne informacje.
3. Potrzebujesz pomocy lub wskazówek przy tworzeniu historii? Kliknij tutaj, by zapoznać się z pomocami dla aplikantów.
4. Uważasz, że masz już pomysł na historię? Kliknij tutaj, by sprawdzić często zadawane pytania i przeczytaj komentarze pod ostatnimi podaniami, uniknąć popularnych błędów.
5. Gotów, by złożyć podanie? Kliknij tutaj, by zdobyć szablon, który należy wypełnić, bądź też użyj tego, który pojawi się automatycznie przy utworzeniu nowego tematu w tym dziale.
6. Wciąż masz wątpliwości lub inne pytania? Kliknij tutaj, by dołączyć do naszej grupy na discordzie, gdzie uzyskasz pomoc.

Shan Corrus - [Podanie zaakceptowane]

Postautor: Shan Corrus » 19 mar 2024, 18:15

- Informacje ogólne

a. Nick na discordzie: .Savvar

b. Wiek: 28 lat.

c. Krótki opis własnej osoby: Zapracowany ojciec dwójki małych szkrabów. Miłośnik gier RPG oraz uniwersum fantasy / SCI:FI. Zainteresowany światem “Gwiezdnych Wojen” od przeszło dwóch dekad. Pozostałe zainteresowania to książki oraz rozgrywka Role Play, którą pokochałem kilkanaście lat temu, a stara miłość nie rdzewieje.

Doświadczenie z RP: Swoją przygodę rozpocząłem w końcówce 2007 roku na serwerach Role Play na platformie SAMP oraz późniejszym MTA. Miałem swoje krótsze lub dłuższe epizody w projektach na platformie G2O oraz GMP. Kilkakrotnie byłem członkiem zespołu wyżej wymienionych projektów. Prowadziłem również kilka “akademii”, “szkółek” Role Play’owych, w których uczyliśmy nowych graczy rozgrywki oraz immersji.



- Karta postaci

a. Imię: Shan Corrus

b. Wiek: 23 ( ur. 6ABY )

c. Pochodzenie: Ryloth

d. Rasa: Człowiek

e. Opis wyglądu: Wysoki, szczupły mężczyzna o jasnej karnacji. Pełne brwi, których naturalny układ dodaje twarzy Shana powagi towarzyszą nieodłącznie krótkim włosom i kilkudniowemu zarostowi. Ciemne niczym głębia bezgranicznego kosmosu oczy zawsze szukają potencjalnej drogi ucieczki, ale w sytuacjach biznesowych mówi się o błysku w jego oczach kiedy mowa o potencjalnej nagrodzie. Zazwyczaj odziany w białą przewiewną koszulę oraz spodnie dopasowane do postury mężczyzny. Cały wystrój dopina płaszcz z kapturem, spod którego podczas kroku wyłania się pas taktyczny wraz z kolbą od blastera.

f. Przeszłość postaci:

Shan urodził się na planecie Ryloth, dokładnie 6 lat po bitwie o Yavin IV. Wychowywanie się w ojczyźnie Twi’leków jako osoba rasy ludzkiej nie należało do najprostszych, zwłaszcza przez pierwsze kilkanaście lat. Młody Corrus był wyśmiewany przez rówieśników jako “mieszaniec” z tego tytułu, że pochodził z innej rasy. Codzienna walka z własnym pochodzeniem zaowocowała takimi cechami jak wytrwałość czy upartość w dążeniu do samodoskonałości. Mijały lata, a młody mężczyzna nadal zamieszkiwał Ryloth. Pomimo poprawy kontaktów z innymi osobnikami Twi’leków nie miał perspektyw na lepsze życie niż to, które prowadzili jego rodzice do tej pory. Życie, które prowadził Shan wraz z rodzicami wiązało się tylko z przeżyciem do następnej wypłaty. Brak funduszy na dalsze kształcenie syna spowodowało przerwanie nauczania tuż po tym podstawowym, które finansował rząd ojczystej planety Twi’leków.

Przez brak możliwości rozwoju, Shan całkowicie skupił swoją uwagę na nielegalnych wyścigach skuterów repulsorowych, przy których zawsze kręciła się śmietanka lokalnego półświatka przestępczego. Zawodnicy wyścigów najczęściej byli opłacanymi członkami grup przestępczych, którzy wykorzystująć wrodzony talent do pilotażu zarabiali walizki pełne kredytów, które błyszczały w oczach obserwujących wyścigi. Chcąc poprawić jakość życia swojej rodziny młody mężczyzna dołączył do jednej z ekip naprawczych lokalnego zawodnika, którego sponsorem był Ra'tala - lider grupy przestępczej zwanej “Sinya eyeku”, która po przetłumaczeniu na ogólny język brzmi “Oczy Ciemności”. Grupa parała się szluglowaniem wszelkich towarów, które uznaje się za nielegalne oraz handlem środkami odurzającymi. Lider ugrupowania sponsorował swoich zawodników w wyścigach skuterów tylko ze względu na uzależnienie od hazardu. Shan korzystając z nowej sytuacji starał się nabywać jak najwięcej kontaktów, które mogły stać się przydatne w wielu sytuacjach. Marzenia o wyrwaniu się z Ryloth zapychały pusty i burczący brzuch chłopaka. Pewnej nocy kiedy odbywał się kolejny z wyścigów skuterów zamyślony Shan przez przypadek nie dopiął kabla hamulca podczas szybkiego przeglądu podczas wyścigu co spowodowało katastrofę kilka chwil później, w wyniku której zmarł na miejscu zawodnik Ra’tala, a skuter repulsorowy nadawał się jedynie by oddać go w ręce złomiarzy. Szybko stwierdzono co się stało i kto jest za to odpowiedzialny. Pobity, zakrwawiony i pełen strachu Shan trafił przed oblicze bossa “Sinya eyeku”. Wszystko wskazywało na to, że to już koniec krótkiego, pełnego jedynie rozczarowań życia Corrusa. Jednak chłopakowi udało się przeżyć dzięki pokładom charyzmy, która objawiła się w tamtym momencie niczym wyczarowana z nikąd. Przekonał on Ra’tala, że odrobi cały dług i to z odsetkami.

Kolejna dwa lata chłopak spędził na pokładzie statku, którego właścicielem był wierzyciel jego długu. Chłopak za marne grosze ryzykował lata więzienia transportując w najróżniejsze towary, które raczej nie pochodziły z legalnych źródeł. Shan zawsze marzył jako dziecko patrząc w gwiazdy na rodzinnej Ryloth, że odleci stąd gdzieś, gdzie będzie mógł spełniać swoje życie tak jak będzie chciał, ale nie tak wyobrażał sobie podróże między gwiazdozbiorami. Wreszcie doszło do kluczowego momentu kiedy udało się spłacić dług wobec tyrana. Myśląc, że to koniec tej potwornej przygody został siłą wcielony w szeregi ugrupowania, będąc szantażowanym przez wyżej postawione osoby w hierarchii grupy. Przez kolejne miesiące nie zmieniło się nic, no chyba, że załoga, z którą aktualnie wykonywał polecenia młody mężczyzna. Podczas jednej z misji transportowych na statek napadła grupa piratów, która szybko dostąpiła do abordażu. Wykorzystując chaos, który panował wtedy na statku Corrus szybko opuścił pokład dzięki małemu myśliwcu, który znajdował się w hangarze. Wrodzone szczęście pomogło pilotować statek i wylądować bezpiecznie na jednej z okolicznych planet, na której Shan szybko znalazł transport w cywilizowane miejsce. Ukrywając swoją tożsamość przed resztą świata Corrus parał się wszystkim tym gdzie mógł zarobić parę kredytów. Finalnie zamieszkując Tatooine pomagał farmerom w pozyskiwaniu wilgoci i walce z okololicznym bandyctwem. Młodociany mężczyzna przyrzekł sobie wtedy, że nigdy już nie będzie szukał korzyści tam gdzie cierpi inna istota.




- Informacje dodatkowe
a. Skąd dowiedziałeś się o Akademii?
Dzięki Google.
Awatar użytkownika
Shan Corrus
Rekrut
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2024, 16:31

Re: Shan Corrus

Postautor: Rada Jedi » 19 mar 2024, 18:21

Podanie spełnia minimalne wymagania, zostaje więc poddane głosowaniu wedle przyjętego regulaminu. Głosowanie kończy się 26 marca 2024 o 23:59.

Zachęcamy wszystkich członków Akademii do wyrażenia swoich opinii na temat ocenianego podania.
Awatar użytkownika
Rada Jedi
Rada Jedi
 
Posty: 975
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Shan Corrus - [Podanie otwarte]

Postautor: Petrus » 19 mar 2024, 23:27

Swego czasu wśród community Yavinowego krążył żart, że jeżeli w historii wspomniane jest Tatooine – to postać najpewniej jest sierotą w wieku nastoletnim, posiadając równocześnie bagaż doświadczeń i umiejętności godny bohatera serialu aktorskiego SW. Cieszę się, że tutaj nie jest to podstawą postaci, a jedynie zamknięciem tego rozdziału historii przed dołączeniem do Jedi.

W swojej karcie postaci przedstawiłeś charakter Shana oraz jego ewolucję na przestrzeni lat bardzo dobrze, jego motywacje na przestrzeni życia, są sensowne. Wytłumaczenie czemu, są akurat takie, też jest zrozumiałe. A przede wszystkim ciekawe do przeczytanie. Historia jest dosyć prosta, jednak osobiście nie widzę w tym nic złego. Lepiej mieć czytelną i zrozumiałą postać z pomysłem, niż nie mieć go wcale.

Oddaję zatem głos pozytywny z nadzieją, że reszta upoważnionych do głosu też to zrobi. Jeśli chcesz coś jeszcze dodać od siebie, to nie krępuj się i pisz na Discordzie lub w dodatkowym komentarzu. Chociaż prawdę mówiąc, wątpię, żeby ktoś miał jakieś wątpliwości.
We're Jedi and Jedi don't run, we fight.
Awatar użytkownika
Petrus
Rycerz
 
Posty: 293
Rejestracja: 04 lis 2016, 14:52

Re: Shan Corrus - [Podanie otwarte]

Postautor: Bren » 20 mar 2024, 0:28

Ja również oddaję głos pozytywny. Cała historia wyszła naprawdę spójnie i widać od razu ciąg przyczynowo skutkowy tego, jak Shan doszedł do momentu, w którym jest teraz. Dobrze też, że z tekstu wiemy, z jaką postacią mamy do czynienia. W przypadku takiego stylu narracji (mówię tu o opowiadaniu wydarzeń ,,z boku'', gdzie po prostu przekazywane nam jest, przez co przechodził bohater), niektórzy wpadają w pułapkę, gdzie po całym tekście, wychodzi na to, że charakter postaci mógłby być właściwie dowolny - tu nie odczułem czegoś takiego, jestem w stanie sobie wyobrazić, że Shan to faktyczna postać i jak może się zachowywać w świecie. Oprócz tego podobała mi się końcówka, z tego względu, że postać nie jest tutaj ,,stereotypowym'' przemytnikiem z SW, który funkcjonuje bezproblemowo w półświatku, a ,,ukrywa'' złote serce. Zamiast tego jest to ktoś, kto trafił tam wbrew swojej woli i uciekł przy pierwszej okazji, jaka się natrafiła. No i sama końcówka daje też GMowi dużą dowolność tego, jak się dalej potoczy ta opowieść.

Poza tym, odchodząc już od samej historii, fajnie jest zobaczyć kogoś z takim doświadczeniem w RP a na wieść na Discordzie, że umiesz ogarniać grafiki, też pewnie wiele osób się ucieszyło xD.
Awatar użytkownika
Bren
Rycerz
 
Posty: 158
Rejestracja: 02 sty 2016, 16:15

Re: Shan Corrus - [Podanie otwarte]

Postautor: Sara Nold » 20 mar 2024, 13:52

Nie mam nic do dodania w sumie, oddaję głos Pozytywny
I won't hesitate, never again

Obrazek
Awatar użytkownika
Sara Nold
Padawan
 
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2017, 19:23

Re: Shan Corrus - [Podanie otwarte]

Postautor: Tauns » 20 mar 2024, 14:56

Historia jest w formie notatki biograficznej, dość suchej, ale mówi nam dość o postaci i w sumie w przekonujący sposób sprzedaje dość klasyczny SWowy koncept postaci. Elementy wrażliwości na Moc (w mojej interpretacji ta 'charyzma' i lot statkiem na farcie) są dobre, no może ten pierwszy nieco mało jasno opisany. Myślę, że jest to dobry szkielet postaci na dalszy rozwój, jestem za.
Awatar użytkownika
Tauns
Mistrz
 
Posty: 557
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shan Corrus - [Podanie otwarte]

Postautor: Farren Stormseeker » 20 mar 2024, 16:02

Szczerze mówiąc nie jestem do końca pewien jaką postacią jest Shan Corrus. Wiele mu się przytrafiło i robił co mógł by przetrwać oraz poprawić swój los jednak tak jak wspomniał już Tauns - są to trochę suche informacje, które pokazują mi jedynie jakąś zaradność i wytrwałość bohatera. Niemniej podoba mi się od początku dobrze zarysowana motywacja i swego rodzaju płynięcie z prądem wydarzeń tej postaci. Myślę, że w trakcie RP dobrze się sprawdzisz i jeszcze głębiej rozbudujesz swoją postać co z chęcią zobaczę - zatem oddaję głos pozytywny.
Awatar użytkownika
Farren Stormseeker
Padawan
 
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2021, 17:31

Re: Shan Corrus - [Podanie otwarte]

Postautor: Rada Jedi » 20 mar 2024, 16:37

Podanie zostaje zaakceptowane przez uzyskanie wyłącznie głosów pozytywnych. Kandydat otrzymuje rangę Rekruta i adekwatny dostęp do treści na forum. Dalsze instrukcje zostały wysłane w prywatnej wiadomości.
Awatar użytkownika
Rada Jedi
Rada Jedi
 
Posty: 975
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47


Wróć do Punkt rekrutacyjny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości