Muzyka

Wylęgarnia mętów i wszystkiego co najgorsze w galaktyce, gdzie każdy rozmawia o wszystkim i o niczym.

Postautor: Avar » 01 wrz 2009, 20:51

Właśnie zgrałem sobie 3 płytki Queen (Greatest Hits) to se ich w autobusie posłucham. Opiszę wrażenia jak przesłucham wszystko :)
Awatar użytkownika
Avar
Były członek

Postautor: Ackial » 28 lut 2010, 13:37

Jako, że rekrutacja dobiegła końca, czas się lepiej poznać.
Wszystkim nowym rekrutom (i starym wyjadaczom, którzy jeszcze nie mają!) polecam zainstalować program Last.fm. Program ten podlicza wszystkie utwory jakie słuchaliśmy, robi rankingi na podstawie wykonawców, czy pozwala "porównać" swój gust muzyczny z innymi Ludźmi/Kel Dorami/Trandoshanami/[tu wstaw swoją rasę].

Oto strona programu: KLIK
oraz mój profil: KLAK

Pozdrawiam

Ps. mój post jest koszerny!?

EDIT:
Bym zapomniał. LinkWciśnij to dydku do naszej (Bartowej) Gildii OJP Players. Oczywiście każdy ma wstęp xP
Awatar użytkownika
Ackial
Radny

Re: Muzyka

Postautor: Roc » 30 sie 2010, 15:47

Ja generalnie słucham rapu z różnych nurtów. Generalnie cenię sobie w rapie talent, tekst i autentyczność. Dlatego na ogół wolę podziemie od mainstreamu. Z mainstreamu najbardziej lubię:

- Tedego (Za czasów S.P.O.R.T.) - Warszafski Walczyk
- Gurala - Zanim powstał totem
- Killaz Group - Po 1 dla białasów, po drugie dla dz****
- Sokół & Pono (TPWC) - Dwie kochanki
- Fenomen - Ludzie przeciwko ludziom
- Pezet - Pezet jak
- Nagły Atak Spawacza (TBS) - Zabić wszystkich heretyków
- Fazi - Zajawa
- WuWunio (XD) - Pan płonąca wypłata
- Firma - Chcesz tego

Z Amerykańskich:

- Onyx - Throw ya gunz
- Lordz of Brooklyn ft. Liroy - Escape from NY
- Wyclef Jean (Niektóre kawałki) - Thug Angels
- The Firm - I'm Leaving
- Cypress Hill - Insane in the brain
- Ol' Dity Bastard - Shimmy Shimmy Ya
- Tha Mexakinz - La plaga
- Dr. Dre - Bang bang

Z podziemia (głównie Radom):

- Szkatuła - N26 Bagno
- Epicentrum (Szkatuł, Danek, Bienia) - Ironia Losu
- ZDR (TPS, Dobo, Murzyn) - Nie mów nic nikomu
- Banda Unikat (TPS, Dobo) - 3 razy 2
- Inicjatywa - Nic na pokaz
Awatar użytkownika
Roc
Były członek

Postautor: Hebran » 30 sie 2010, 16:08

Z mojej strony czas na krótkie... podsumowanie i aktualizację gustu połączone z podziękowaniami ^^

Bartowi- za ten utwór. Kolejny (tym razem autorstwa Dvoraka) sprawiający, że moja wiara w muzykę klasyczną odżywa na nowo :P

Jekkowi- Hans Zimmer i jego Call of Duty: Modern Warfare 2 OST- na początku nie spodobała mi się forma, 'ciężar' większości utworów, jednak po dłuższym czasie... o dziwo soundtrack ten stał jednym z moich ulubionych, mimo iż dopiero po pewnym czasie doceniłem klimat zawarty w praktycznie każdym z utworów
Nie ma wahania, nie ma prób.
Hebran
Były członek

Postautor: Vinax » 31 sie 2010, 12:10

Mój gust muzyczny jest dość... Dziwny. Bardzo często miewam różnego rodzaju ''odpały'' które dość szybko się kończą ;) W tej chwili naszło mnie coś na rap....
Eldo, Rahim... i żeby nie było nie tylko PL: Eminem, Young Zee, Gangstarr i TLP, Masta Ace i jeszcze trochę... Wzięło mnie też coś ostatnio na Ragge :) Tj dokładnie na Jamala, Grubsona... Ale też na Reggae- Bob Marley :P

Nieważne jak długi będzie taki ''odpał'' to i tak zawsze wracam do gitarowych brzmień w każdym praktycznie wydaniu: AC/DC, Iron Maiden, Dragon Force, Motorhead, Led Zeppelin, Pink Floyd, Judas Priest, Aerosmith, nawet Beatlesów xD... The Doors, Clapton, The Rolling Stones, Hendrixem nie pogardzę i oczywiście Guns & Roses :P... Nawet Bob Dylan....
Vinax
Wygnany

Postautor: Hebran » 01 sty 2011, 23:03

Jako że Bart zaraził mnie soundtrackami... Oto pozycje chodzące za mną od tygodni:

Dragon Age OST - soundtrack, który poznałem jako jeden z pierwszych, o wiele wcześniej niż samą grę. Niesamowite utwory, często przypominające marsze, dodatkowo wzbogacane chórami - soundtrack idealny. Dodając jednak do tego fabułę, którą poznajemy w grze- utwory nabrały dla mnie jeszcze większego znaczenia, stając się chyba najbardziej klimatyczną muzyką w moich zbiorach (mój ulubiony utwór- Leliana's Song). Polecam ;)

The Force Unleashed OST - tu nieco łatwiej ocenić chyba pojedyncze, najlepsze utwory, niż całość
General Kota and the Control Room Duel- pełen klimatu i epickości utwór, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył jak i zafascynował- prawdopodobnie długo zostanie jednym z moich ulubionych
The Sarlacc Unleashed - rozpoczynający się motywem, którego nie sposób nie zapamiętać utwór, także będący w ścisłej czołówce- głównie za świetnie budowany nastrój i klimat, od bardzo dynamicznego początku do spokojnej końcówki
Na koniec- Juno Eclipse/Finale- utwów tak spokojny, nastrojowy, wręcz niepasujący do innych pozycji z płyty- może właśnie dlatego bardzo przeze mnie lubiany i doceniany
Hebran
Były członek

Postautor: Vael » 02 sty 2011, 13:31

Ja preferuję muzykę Metalową (i nie, nie jestem satanistą/metalowcem). Metallica, Rammstein i te sprawy. Nie pogardzę też Nirvaną i AC/DC. Nienawidzę typowego Popu (Bieber itp. "gwiazdy"). Co do soundtracków to bez wątpienia LotR, Wiedźmin, ew. Dragon Age (chociaż tu mało uwagi zwracałem na muzykę).
Awatar użytkownika
Vael
Były członek

Postautor: Hebran » 21 lut 2011, 12:30

Niedawno "odkryłem" Davida Bowie, a konkretnie jego płytę - "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars". Bardzo ciekawy glam rockowy album, polecam ;)

Poza tym, a może nawet przede wszystkim - progresywne King Crimson. Na początek album "In The Court Of The Crimson King" z 1969, głównie jako urozmaicenie od dotychczas znanych gatunków i stylów, zaskakujący pewnego rodzaju "wyjątkowością" i klimatem zarówno pojedynczych utworów jak i całej płyty

P.S. - 10 000 post na naszym forum :D
Hebran
Były członek

Postautor: Varen » 16 mar 2011, 15:08

Myślę, że ten temat pasuje do umieszczenia pewnego linku z youtube, a przy okazji powiem o swojej muzyce 8)
Ja tam słucham takiej "emowskiej" odmiany rocka. Mam na myśli zespoły takie jak 30 seconds to mars, sum41, skillet, dead by april, red, sr-71 itp. Jedyny typ muzyki (którego swoją drogą nawet nie zaliczam pod hasło "muzyka"), którego nie trawię jest hip hip, a wyjątkiem tylko dwie piosenki Eminema (Loose yourself, love the way you lie). Wiem, że pewnie zaraz zostanę nieźle zniszczony, ale co mi tam :lol: musiałem to napisać.
Moje ulubione piosenki to: Already over (red), Awake and alive (skillet), From yesterday (30 stm).

A tu macie fajnie przedstawioną walkę Obi-wana i Anakina, z jedną z moich ulubionych nut 8)

@Kannos
Co nie zmienia faktu, że emoski (patrz: :arrow: Varen aka Mater) tego słuchają 8)
Awatar użytkownika
Varen
Były członek

Postautor: Caldain Ravenlocke » 17 mar 2011, 10:41

Musze stanac w obronie zespolow mojego "dzieciństwa". Nie zebym byl przeciwnikiem jakiegokolwiek odłamu muzyki ale musze to napisac dla zasady i czystego sumienia: RED i Skillet to zadna "emowska" odmiana rocka. Sa to zespoly z gatunku Christian Rocka. ;))

Uff. Spelnilem swoj obywatelski obowiazek. ;)

Zeby nie bylo ze offtopuje:

Dragon Age 2 OST - troche sie rozczarowalem. Zreszta cala gra z poczatku mnie rozczarowala. Po przemyslaniach jest troche lepiej. Ale muzyka byla znacznie lepsza w DA:O niz tutaj. Zbrodnie popelnil: Ion Zur? :)

Assassin's Creed 2 OST - wyjatkowo bardzo przypadla mi do gustu. ;) Bodajze Jesper Kyd odpowiada za tego ost :) Naprawde swietny..... samo sluchanie nakreca mnie na odpalenie gry ponownie. ;P

No i nowa plyta Rise Against. Swietna ;))
"Nawet nie zauważysz, jak w miarę upływu czasu staniesz się spokojny, cierpliwy i pełen mądrości. Wtedy pojawią się twoi uczniowie, chcący cię naśladować. Tak stajesz się Mistrzem: niezauważalnie, niechcący, delikatnie..."
Obrazek
Kannos'v Lightdust. Radny lecz bezradny.
Awatar użytkownika
Caldain Ravenlocke
Mistrz

Postautor: Bart » 17 mar 2011, 11:41

Kannos Lightdust pisze:Dragon Age 2 OST - troche sie rozczarowalem. Zreszta cala gra z poczatku mnie rozczarowala. Po przemyslaniach jest troche lepiej. Ale muzyka byla znacznie lepsza w DA:O niz tutaj. Zbrodnie popelnil: Ion Zur? :)

Tak, oba soundtracki komponował Zur. Muzyki z drugiej części jednak jeszcze nie słyszałem. Muzykę z pierwszej części już chyba tu wspominałem, robił to też Hebran, ale śmiało mogę powtórzyć. Pod tą muzykę łatwo podstawić sobie wiele "scen", z tego względu zaskakująco często słucham jej podczas RP. :P Ferelden at War, Battle the Blight - te utwory ładnie prezentują znakomity klimat "bitewny".

Kannos Lightdust pisze:Assassin's Creed 2 OST - wyjatkowo bardzo przypadla mi do gustu. Bodajze Jesper Kyd odpowiada za tego ost Naprawde swietny..... samo sluchanie nakreca mnie na odpalenie gry ponownie. ;P

Także polecam, za przykład dając utwór Ezios' Family

Zachaczając o te tematy - kto przepada za tego typu muzyką, może śmiało zahaczać o dwie wytwórnie produkujące muzykę trailerową: Two Steps From Hell i Immediate Music. W gruncie rzeczy, to ta sama stylistyka, co w muzyce filmowej. Ta pierwsza wytwórnia bodajże rok temu wydała dostępny przez Internet album (poprzednie nie były oficjalnie wydawane), zatytułowany Invincible. Proponuję spróbować takich utworów jak Heart of Courage, Velocitron, Power of Darkness, Jump, dość nieżle reprezentują całą stylistykę wytwórni. W wypadku Immediate Music - Onward to Freedom, Age of Discovery, An Epic Age. Ich wydany oficjalnie album zwie się Trailerhead.
Bart
Wygnany

Muzyka pod RP

Postautor: Bart » 30 kwie 2011, 15:12

Jak w temacie, ciekaw jestem, czy tylko ja lubiłem podkładać sobie dobraną pod klimat muzykę do jakiejś misji, wydarzeń, itd. Często to robiłem, wybierając pod to oczywiście najczęściej muzykę filmową/OST gier, czasem także klasykę. Powód prosty, to te utwory zwykle oddają atmosferę jakichś konkretnych sytuacji, ich klimat, dlatego najczęściej pod dane rzeczy mi podpasowywały. O dziwo, rzadko włączałem muzykę z SW.
Co prawda, czasem może być ciężko odseparować muzykę od tego, co oryginalnie ilustrowała, ale mi przychodzi to jakoś łatwo. Problem odpada też przy np. Two Steps From Hell, bo ich muzyki nigdy nie słyszałem "w akcji".

No i do rzeczy:

Pasowanie Barta - nic innego nie mogłem sobie wyobrazić do tego wydarzenia. Spotęgowało klimat przepięknie. :P
San zakańcza Probę Ducha/Lustra - nie wiem do dzisiaj, czemu naszło mnie wtedy akurat na ten utwór, po prostu podpasował mi pod długo wyczekiwany finał, a do tego pustynny klimat.
Pasowanie Sana - sam zainteresowany też to włączył, jeśli dobrze pamiętam.
"Obserwowanie postępów" - ciężkie do określenia. Ot, ten dość dziwaczny utwór dobrze oddał "atmosferę" moich myśli gdy siedząc w grze, patrzyłem na swoich dawnych Initiate na teraz znacznie dalszym etapie i wspominając sobie ich rozwój. :P
"Wspomnienia" - po prostu słuchałem tego, wodząc akurat myślami po całej swojej historii w Akademii.
Ostatnia walka na Dorin - mój Trial. :P
Vreek vs. Rada - Last stand Vreeka

Post przeniesiony, podpada pod temat ogólny. - Kaldar
Bart
Wygnany

Re: Muzyka pod RP

Postautor: San » 04 maja 2011, 16:37

Pasowanie Barta - utwór zasugerowany przez samego Barta, który miałem sobie puścić przy własnym pasowaniu, jednak po formacie gdzieś go zgubiłem :P.
Koniec Triala - kolejny utwór od Barta krótko po pokonaniu Lustra, bardzo fajnie wpasował się w ogólny klimat.
Pasowanie - i jeszcze jeden utwór od Barta, naprawdę klimatyczny :).
Codzienność - gdy tylko to słyszę, odrazu kojarzy mi się Akademia i okres Initiate. Jak dla mnie - magiczny utwór, który w połączeniu z mapą dawał niesamowity efekt.
Dromund Kaas - zapętlony podczas walki na Dromund Kaas (oraz na ostatniej wyprawie z Xarthesem) - aż dodawał siły do odpierania kolejnych fal pomiotów ;).
Sabotaż - Tatooine - puszczony w odpowiednim momencie nadał grze niesamowitej dynamiki, szczególnie w momencie walki dwóch *smoków*, a następnie Bart vs. Czarne Słońce.
Śmierć Vreeka - chyba nic nie trzeba dodawać - po prostu klimat, klimat i jeszcze raz klimat.
Anteevy - sam tytuł pasuje pod akcję, która miała miejsce w fabryce :D.
Święty spokój - utwór towarzyszący w RP po odejściu Binola, za którym moja postać zwyczajnie nie przepadała ;).
Pościg - podczas misji Barta, pościg za ludźmi Czarnego Słońca.
San
Wygnany

Postautor: San » 07 sty 2012, 12:32

Jeden z najlepszych motywów TOR'a, polecam z resztą przesłuchać cały soundtrack, naprawdę warto ;).
San
Wygnany

Postautor: Cayrd » 10 kwie 2012, 10:39

http://www.youtube.com/watch?v=-GD_dsk8 ... AAAAAAAAAg - Jeśli ktoś lubi taką tematykę to zapraszam do słuchania. ; )
@UP
Ten pierwszy utwór mnie się najbardziej podoba, od razu można skojarzyć z Gwiezdnymi Wojnami :P
Awatar użytkownika
Cayrd
Były członek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kantyna