multiplayer w JK3

Wylęgarnia mętów i wszystkiego co najgorsze w galaktyce, gdzie każdy rozmawia o wszystkim i o niczym.

multiplayer w JK3

Postautor: Ergon Skill » 05 sty 2015, 8:05

Ostatnio pobrałem Jedi Academy, niestety w wersji po Rosyjsku , i nie mam pojęcia jak włączyć tu multiplyer (żadne spolszczenie nie działa )
Jeśli ktoś może opisać jak to włączyć bardzo proszę o pomoc
Ergon Skill
Przybysz

Re: multiplayer w JK3

Postautor: Zera » 05 sty 2015, 14:56

Musisz zpatchować grę do 1.01 i w sumie to wszystko :P Później to tylko zabawa modami i plikami ze skinami etc.
Dunno jak to na rosyjskiej wersji^^
"My life for Aiur..."
Obrazek
- Zera
Awatar użytkownika
Zera
Zasłużony

Postautor: Ergon Skill » 05 sty 2015, 15:30

możesz po prostu napisać po kolei co mam nacisnąć? Bo w Ruskiej grze sie nie orientuję
Ergon Skill
Przybysz

Postautor: Veosar » 05 sty 2015, 15:39

Wchodzisz do gry przez jamp.exe, wybierasz opcje w prawym dolnym rogu, potem 4 od góry i dwie ostatnie pozycje to wybór języka.
Obrazek

Evil is evil. Lesser, greater, middling, makes no difference.
The degree is arbitrary, the definition's blurred. If I'm to choose between one evil or another, I'd rather not choose at all.
Awatar użytkownika
Veosar
Były członek

Postautor: Ergon Skill » 05 sty 2015, 15:48

po za Ruskim jest tylko niemiecki i francuzki
Ergon Skill
Przybysz

Postautor: Thrust » 05 sty 2015, 18:04

Jak masz tylko rosyjski, francuski i niemiecki, to może powinieneś się zainteresować inną wersją niż masz (zakładam, że nie znasz żadnego z tych języków i chcesz grę np. po angielsku).
To nie problem znaleźć wersję angielską. Dla jasności, nie wspieramy, nie tłumaczymy tutaj jak zdobyć JK3 za darmo. To jest stara gra i można ją kupić za bezcen (w porównaniu do niektórych nowych).
Obrazek
- Thrust (a.k.a. Mort).
Awatar użytkownika
Thrust
Rycerz

Postautor: ymndziar » 08 sty 2015, 23:14

Cześć Wszystkim
Też dzisiaj po długim czasie i wielu próbach odpaliłem jka i widzę że świat multiplayer bardzo zmienił się od czasu kiedy grałem ostatnim razem, jednakże widzę tutaj całkiem świeży temat: można się umówić na jakiegoś "duelka" :)
Chociaż nie pamiętam zbytnio ale wydaję mi się, że coś trzeba było z tą gierką zrobić.. na pewno patch 1.01, ale czy to wystarczy? odpaliłem dzisiaj multi, stworzyłem serwer i teoretycznie wszystko wyglądało.. "ok"... Wcześniej próbowałem kilka razy z różnymi wersjami gry i zawsze wywalało mi konsole z błędem OpenGL'a, że nie mógł załadować jakiejś biblioteki czy coś tam. Dzisiaj ściągnąłem jakąś "świeżą" (:D) wersje z neta i proszę bardzo: wszystko gra! :)
Po za tym nie wiem jak znaleźć jakikolwiek serwer...kiedyś używałem All Seeing Eye, ale ten program już chyba nigdy nie będzie funkcjonował...
Pamiętam, że kiedyś było mnóstwo klanów i zakonów ale teraz znaleźć cokolwiek to nie lada wyzwanie.. Sądzę, że raczej nie miałbym na to czasu systematycznie także nie chcę pisać w żadnym z rekrutacyjnych tematów (chociaż w szoku jestem, że Wasz klan ją prowadzi).. najchętniej spotkałbym się z kimś na ubitym serwerze, zamienił kilka zdań na temat i wymienił parę ciosów ;)
Także gdyby komuś chciało się trochę pomachać mieczem prosiłbym oo kontakt.. ;)
ymndziar
Przybysz

Postautor: Caldain Ravenlocke » 08 sty 2015, 23:24

Co do serverów JK3 - master lista RavenSoftu została zamknieta. Dlatego tez czyste jk3 raczej nie powinno wyszukac ZADNEGO SERVERA DO GRY. Rozwiazaniem jest zainstalowanie modyfikacji OpenJK (http://jkhub.org/topic/2220-frequently-asked-questions/) ktora "przywraca pewna zywotnosc" scenie jk3.

Co do osobliwego duela: niestety wiekszosc z Nas nie gra juz na base. A modyfikacja na ktorej gramy - zmienia system walki diametralnie.
"Nawet nie zauważysz, jak w miarę upływu czasu staniesz się spokojny, cierpliwy i pełen mądrości. Wtedy pojawią się twoi uczniowie, chcący cię naśladować. Tak stajesz się Mistrzem: niezauważalnie, niechcący, delikatnie..."
Obrazek
Kannos'v Lightdust. Radny lecz bezradny.
Awatar użytkownika
Caldain Ravenlocke
Mistrz

Postautor: Saela Taarz » 08 sty 2015, 23:29

Zacznijmy od tego, że nie jesteśmy typowym klanem, który naparza się na miecze, chociaż mod który posiadamy wręcz do tego zachęca (mocno zmieniony Open Jedi Project). Jesteśmy organizacją, która nacisk kładzie również na roleplay, odgrywanie różnych postaci ze świata Star Wars. Rekrutację prowadzimy właśnie pod tym kątem, to nie jest jak wspomniałem klan od FFA, czy dueli. Takowe klany praktycznie nie istnieją na jakichkolwiek wersjach Open Jedi Project. Osobiście nie grałem, ale słyszałem same pozytywne opinie o modyfikacji MovieBattles II. Nie wiem jednak prawie nic o tym co się tam dzieje, wiem natomiast iż społeczność jest niezwykle aktywna i tamtejszy multi może być niezwykle uzależniający (sam jednak nie próbowałem).
Awatar użytkownika
Saela Taarz
Radna

Postautor: ymndziar » 08 sty 2015, 23:51

Smutna to nowina, że praktycznie nikt już nie gra na basejka.. zawsze uważałem że na tych wszystkich modach jest więcej pipitutitu niż prawdziwej, honorowej walki na równych zasadach.. jakieś 7 lat temu kiedy kończyłem swoją karierę każdy doskonalił umiejętność władania orężem.. nastąpił jak mi się wydaje wtedy taki podział na klany, gdzie chodziło tylko o tak zwaną przez przedmówcę naparzankę ;) oraz zakony gdzie oprócz tego wszystko osadzone było w fabule.. ostatni w jakim byłem był właśnie taki i nosił nazwę Warrior Of Peace, jednak śladu widzę po nim nie zostało także...
Powiecie mi może, czy jak zainstaluję tego moda, którego używacie to będę mógł grę włączyć też na base czy to automatycznie odpada po instalacji?
ymndziar
Przybysz

Postautor: Sas » 09 sty 2015, 0:10

Mod nie modyfikuje katalogu base, tworzy nowy odrębny folder z plikami których używa. Spokojnie można grać na czystej wersji i na zmodyfikowanej. Dodatkowo można mieć w grze kilka modów np OJP i wspomniany wcześniej Movie Battles II. Co do władania orędziem, nasz mod w 100% oddaje realizm władania mieczem świetlnym, rozszerzając style władania mieczem do 9 a nie jak to miało miejsce w base do 5 styli ;) Dodatkowo liczy się technika, a nie spinowanie i podkręcanie ostrza, które praktycznie nic nie dają, oprócz bólu głowy :D Nauka samego moda jest trudna, ale opanowanie podstaw daje dużą satysfakcję przy pełnych emocji pojedynkach z innymi 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sas
Mistrz

Postautor: ymndziar » 09 sty 2015, 0:18

Skoro tak uważasz, to pewnie jest w tym sporo racji.. może to jest jakiejś wyjście dla mnie? :)
Jeżeli tak już sobie tutaj gawędzimy to bądź tak uprzejmy i podziel się informacją gdzie można takie dane dostać? Rozumiem, że chodzi o coś jeszcze innego niż ten OJK?
ymndziar
Przybysz

Postautor: Caldain Ravenlocke » 09 sty 2015, 18:08

Jesli nie chcesz pobierac zadnej modyfikacji a okazjonalnie przejrzec liste serverów warto rzucic okiem na jkhub'a.

JKHUB MASTER SERVER'S SERVER LIST
"Nawet nie zauważysz, jak w miarę upływu czasu staniesz się spokojny, cierpliwy i pełen mądrości. Wtedy pojawią się twoi uczniowie, chcący cię naśladować. Tak stajesz się Mistrzem: niezauważalnie, niechcący, delikatnie..."
Obrazek
Kannos'v Lightdust. Radny lecz bezradny.
Awatar użytkownika
Caldain Ravenlocke
Mistrz

Postautor: ymndziar » 09 sty 2015, 20:06

Skoro instalowanie modyfikacji nie wpłynie na grę bezpośrednio to z chęcią bym się pokusił zobaczyć na czym teraz opiera się jeden z ostatnich bastionów polskiej sceny jedi academy ;)
Chodzi mi tylko o to, że jest to moja ulubiona gra wszech czasów i chciałbym sobie z kimś w nią popykać.. kiedyś grało w to mnóstwo osób, poznałem fantastycznych ludzi. Miło byłoby przeżyć to jeszcze raz..
ymndziar
Przybysz

Wróć do Kantyna