Przeglądarka - "teh best of da best"

Wylęgarnia mętów i wszystkiego co najgorsze w galaktyce, gdzie każdy rozmawia o wszystkim i o niczym.

Przeglądarka - "teh best of da best"

Postautor: Tauns » 10 mar 2015, 19:08

Cześć,
Zastanawiam się, jaką przeglądarkę zainstalować na czystym (jeszcze) komputerze. Wcześniej miałem gogl chruma, ale ktoś mi mówił, że Opera jest lepsza.. Teraz się zastanawiam. Jakie są wasze opinie?
Awatar użytkownika
Tauns
Radny

Re: Przeglądarka - "teh best of da best"

Postautor: Kelisea Aestar » 10 mar 2015, 19:24

Byłem kiedyś wielkim zwolennikiem Opery, ale po przejściu na Google Chrome nie wyobrażam sobie powrotu do Opery, miała swoje problemy z odczytywaniem niektórych stron lub pluginów. Takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
Kelisea Aestar
Były członek

Postautor: Tauns » 10 mar 2015, 19:32

O. Dobrze wiedzieć ^^ Ktoś jeszcze podzieli się refleksjami?
Awatar użytkownika
Tauns
Radny

Postautor: Veosar » 10 mar 2015, 19:53

Google Chrome bo synchronizacja. Dla mnie wszystkie dylematy kończą się właśnie na tej funkcji :P.

@Edit - aż mi się przypomniało xD

Spoiler:
Obrazek

Evil is evil. Lesser, greater, middling, makes no difference.
The degree is arbitrary, the definition's blurred. If I'm to choose between one evil or another, I'd rather not choose at all.
Awatar użytkownika
Veosar
Były członek

Postautor: Millay'rafo'thrano » 10 mar 2015, 20:28

Whut... to tylko ja jestem takim dinozaurem, że używam jeszcze Firefoxa? :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
Millay'rafo'thrano
Mistrz

Postautor: Tauns » 10 mar 2015, 20:31

Na to wygląda. xD Walka, Walka Walka!
Awatar użytkownika
Tauns
Radny

Postautor: Zera » 10 mar 2015, 20:52

Chrome stosunkowo jest lepszą przeglądarką niż Firefox, ale bardzo często się zdarza, że gryzie się z niektórymi aplikacjami (np. Avast Antivir - widziałem już ponad 10 przypadków, gdzie były problemy z tą dwójką). Chrome ma synchro, jest stosunkowo szybszy(choć tutaj opinie są podzielone) i ma dużo rzeczy 'w sobie.' W firefoxie trzeba rzeczy doinstalowywać i inne pierdoły, ale przez to mniej z nim problemu. Opera według mnie już od dłuższego czasu jest w tyle.
"My life for Aiur..."
Obrazek
- Zera
Awatar użytkownika
Zera
Zasłużony

Postautor: Zayne Vergee » 10 mar 2015, 21:12

U wot m8? Przecież to oczywista oczywistość, że Internet Explorer jest najlepszą przeglądarką jaką można zdobyć
Obrazek
Obrazek

Wiedza, nasza zbroja, Plemię i obrona, Język nasz i nasz przywódca - Nikt nas nie pokona.
Awatar użytkownika
Zayne Vergee
Radny

Postautor: Thrust » 10 mar 2015, 23:50

Ja też używam na co dzień Firefox'a. Czasem się zwiesi, nie działa jakoś super szybko, ale nie mam z nim większych problemów. Wszystko się wczytuje, kiedyś nawet go musiałem użyć, żeby odpalić kilkunasto-megowego gif'a bo na IE pokazywało go w zwolnionym tempie (najlepsze, że to nie żart :D ). Mam też zainstalowanego Chroma, jako dodatkową przeglądarkę, ale nie odpalam zbyt często.
Obrazek
- Thrust (a.k.a. Mort).
Awatar użytkownika
Thrust
Rycerz

Postautor: Saela Taarz » 10 mar 2015, 23:56

Główna i jedyna przeglądarka to Opera. Dlaczego? Być może ze względu na prostotę i mało inwazyjne praktyki synchronizacji wszystkiego co możliwe. Oczywiście uważam, że starsze wersje Opery były nieco lepsze, albo po prostu miałem takie zdanie, ale wersja z której obecnie korzystam (18.0.1284.68) nie jest zła.
Awatar użytkownika
Saela Taarz
Radna

Postautor: Millay'rafo'thrano » 11 mar 2015, 0:21

Zera pisze:W firefoxie trzeba rzeczy doinstalowywać i inne pierdoły, ale przez to mniej z nim problemu.

Osobiście nie ukrywam, że nie lubię jak mi się coś samo instaluje na kompie (niezależnie jakie to może być ułatwienie), po prostu nie ufam na tyle "internetowi", aby takie zabiegi dopuszczać. No i przez to doświadczenie z jednym "programem", który przez lata się sprawdził, sprawia, że nie myślę nad zmianą ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Millay'rafo'thrano
Mistrz

Postautor: Sas » 11 mar 2015, 20:43

Zawodowo i prywatnie Chrome. Dla bezpieczeństwa polecam FireFox'a, jest też fajna (niebieska) wersja dla developerów, jakby Cię to ciekawiło :D Opera aktualnie to właściwie Chrome z innym interfejsem i różnymi dodatkami, ponieważ jadą na tym samym silniku (Blink). Aktualnie twórca starej Opery wydał nową przeglądarkę, widzę, że kilka osób lubi eksperymentować, dlatego podaje linka: https://vivaldi.com/ Przez chwilę nawet testowałem, ale przez brak czasu nie zgłębiłem tematu, może wam podpasuje ;)

IE 11 nie jest tak złe, ale przez poprzednie wersje brak zaufania nie zmalał do tej przeglądarki, dlatego ponoć Microsoft pracuje nad inną wersją o kompletnie innej nazwie. Tak się przebarwia potwora :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sas
Mistrz

Postautor: Kelisea Aestar » 11 mar 2015, 20:52

Spartan ma być zupełnie nową przeglądarką Microsofta która ma zastąpić IE, chętnie wypróbują ją ;). Cortana to natomiast gadżet który muszę przetestować :D.
Awatar użytkownika
Kelisea Aestar
Były członek

Wróć do Kantyna