Pytania rekrutacyjne


Punkt zbiórki kandydatów na Jedi, którzy sądzą, że poradzą sobie ze wszystkimi przeszkodami jakie postawi przed nimi wola Mocy.

   
REGULAMIN REKRUTACJI

I. Podstawowe zasady:
1. Według podjętych decyzji rekrutacja w akademii została otwarta na stałe (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji jeśli uzna to za słuszne).
2. Został stworzony odpowiedni dział na potrzeby rekrutacji i tylko tam będą rozpatrywane wszystkie sprawy przyjęć do akademii.
3. Podanie należy napisać w nowym temacie, gdzie w tytule powinien znajdować się nick postaci.
4. Akademia posiada gotowy wzór podania, który każdy chętny musi wykorzystać w pierwszym poście tematu, aby podanie było brane pod uwagę.
5. Po złożeniu podania nie można edytować jego treści, czy też usuwać tematu i wstawiać go ponownie.
6. Nowy temat założony przez kandydata służy do oceny podania przez członków i wskazania ewentualnych błędów jakie się pojawiły w pierwszym poście.
7. Każdy członek może napisać na co zagłosował, jednak jeśli nie chce, może wtedy się wypowiedzieć nie podając tej informacji.
8. Podanie powinno być napisane w sposób zrozumiały, zgodnie z zasadami języka polskiego, a nadmierna ilość błędów negatywnie wpłynie na ocenę.
9. W Akademii obowiązuje zakres wiekowy od lat 15-stu (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków wiekowych).
10. Jest bezwzględny zakaz kopiowania prac bez zgody autora. Niezależnie od formy i sposobu wykonania.
11. Wszystkie próby tworzenia nowych kont przez osoby którym nie udało się dostać i wklejania z nich podań, będą surowo karane.
12. Rada Jedi zastrzega sobie prawo do odrzucenia podania jeśli jest chociaż minimalne podejrzenie o "multikonta" i to od nich zależy czy w ogóle będzie ono brane pod uwagę.
13. Postać osoby składającej podanie nie może być wyznawcą Ciemnej Strony Mocy, a także posiadać żadnych zdolności w Mocy (Rada Jedi zastrzega sobie prawo do uwzględniania wyjątków).
14. Wszystkie podania które nie będą przestrzegać zasad obowiązujących w Akademii Jedi na Yavin IV, będą odrzucane (Rada Jedi jest wstanie dokonać wyjątku, ale tylko w bardzo skrajnych przypadkach).

II. Dalsze postępowanie:
1. Po złożeniu podania, Rada Jedi sprawdza czy spełnia ono podstawowe wymagania i zamienia temat w ankietę z dwoma wyborami:
a. Członek jest za przyjęciem kandydata.
b. Członek jest przeciwny przyjęciu kandydata.
2. Każdy członek (nie będący na okresie próbnym) ma w ankiecie jeden głos, który nie może być zmieniony bądź cofnięty, dlatego radzimy dokładnie przemyśleć decyzje.
3. Wszystkie głosy liczą się tak samo, nie ma tutaj rozróżnienia pomiędzy rangami czy funkcjami.
4. Jeśli jakiś członek nie jest zdecydowany, to może się wstrzymać z głosem na jakiś czas, albo całkowicie co pokaże jego neutralność do sprawy.
5. Podanie musi zostać rozpatrzone w ciągu 14 dni od czasu zamiany tematu w ankietę i wtedy musi być podjęta decyzja.
6. Głosować może każdy członek, jeśli jednak decyzja wygląda na przesądzoną to temat może zostać zamknięty przed czasem.
7. Jeśli większość odpowiedzi jest pozytywna, podanie zostaje zatwierdzone. Kandydatowi pozostaje cierpliwie czekać na dalsze instrukcje od Rady Jedi.
8. Jeśli większość odpowiedzi jest negatywna, podanie zostaje odrzucone. Kandydat musi odczekać 20 dni przed napisaniem ponownie podania, oraz nie może wykorzystać niczego ze swoich poprzednich prac (radzimy dokładnie przemyśleć wszystko przed wstawieniem podania).
9. Jeśli ilość odpowiedzi pozytywnych jest równa ilości odpowiedzi negatywnych, o werdykcie decyduje ogólne zachowanie kandydata, oraz wszystkie wydarzenia z nim związane.

Twórcy regulaminu:
Rada JediRegulamin może ulec zmianom, od niektórych reguł mogą wystąpić wyjątki.

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Tauns » 22 paź 2014, 15:15

http://yavin4.pl/akademia/yavin4/rekrutacja/
Tutaj jest "instrukcja" co trzeba zrobić i jak.
Awatar użytkownika
Tauns
Radny
 
Posty: 491
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Zera » 22 paź 2014, 17:20

W historii ukazujesz wydarzenia ze przeszłości swojej postaci, którą będziesz grał w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Podczas czytania takowego tekstu zwracamy uwagę DOKŁADNIE na wszystko np. styl pisania, kreatywność, spójność z uniwersum, klimat, koncept postaci,
Dlatego zalecam zastanowienie się nad swoją postacią, żebyśmy mieli jak najmniej wątpliwości.
"My life for Aiur..."
Awatar użytkownika
Zera
Były członek
 
Posty: 378
Rejestracja: 30 lip 2013, 16:33

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Varr Lassk » 22 paź 2014, 18:02

Podanie piszesz w myślą o przedstawieniu najlepiej jak to możliwe postaci, którą planujesz grać. Jest ona jedna. Nie możesz stworzyć np. 3 historii i grać 3 osobami, lub też wszystkimi z jednej. Masz jedną postać, którą ma opisać historia. Jak pisał Zera. Brane pod uwage jest wszystko. Od pomysłu i koncepcji postaci, po wszelakie elementy poprawnej pisowni zgodne z językiem polskim.
Awatar użytkownika
Varr Lassk
Były członek
 
Posty: 36
Rejestracja: 08 cze 2014, 14:14

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Baz Void » 03 kwie 2015, 16:35

Czy aby grać na waszym serwerze muszę posiadać oryginalną kopię Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Baz Void
Przybysz
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2015, 16:27
Lokalizacja: Warsaw

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Kelisea Aestar » 03 kwie 2015, 16:40

Z tego co wiem nie, ale mile widziane jest wspieranie twórców tej gry ;)
Awatar użytkownika
Kelisea Aestar
Były członek
 
Posty: 67
Rejestracja: 13 lut 2015, 21:08
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Millay'rafo'thrano » 03 kwie 2015, 17:09

Tłumacząc nieco bardziej - mod i serwer działają dokładnie na grze Jedi Knight 3: Jedi Academy. My jako organizacja wspierająca twory z uniwersum Star Wars, popieramy też posiadanie oryginalnej wersji gry. Jeśli jednak pytasz technicznie, czy mod wymaga płytki z grą w czytniku napędów, to odpowiedź brzmi nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Millay'rafo'thrano
Mistrz
 
Posty: 1367
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:49
Lokalizacja: Csilla

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Baz Void » 03 kwie 2015, 17:23

Chodziło Mi o to czy muszę posiadać CD-Key do gry itd, bo posiadam tą grę tylko piracką gdyż ciężko ją dostać w oryginale z niewykorzystanym kodem. Czyli nie pogram sobie mając piracką kopię?
Obrazek
Awatar użytkownika
Baz Void
Przybysz
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2015, 16:27
Lokalizacja: Warsaw

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Millay'rafo'thrano » 03 kwie 2015, 17:38

Nie mam pojęcia jaką wersje gry posiadasz, jednak z tego co mi wiadomo to ta gra nigdy nie posiadała takiego zabezpieczenia, dlatego dziwię się osobiście twoim pytaniem. Znowu jeśli chodzi o dostępność gry, to nie jest to takie trudne, bo na steamie można ją zdobyć bez problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Millay'rafo'thrano
Mistrz
 
Posty: 1367
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:49
Lokalizacja: Csilla

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Sarmila Adu » 03 kwie 2015, 17:39

Ostatnio był potężny humble bundle ze starwarsami. Nie wiem czy powinienem się wypowiadać, moim zdaniem brak oryginalnej gry nie powinien blokować jakoś bardzo drogę do grania tutaj.
Awatar użytkownika
Sarmila Adu
Były członek
 
Posty: 40
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:27

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Thrust » 03 kwie 2015, 17:42

Poprawna odpowiedź brzmi: Nie. Nie wolno grać w pirackie gry. Czy trudno dostać JK3 w oryginale? Nie (np. Steam, jakoś niedawno były nawet płytki w media markt). Czy trzeba mieć oryginała żeby pograć online, jak w większości nowych gier? Nie. JK3 to stara gra.
Obrazek
- Thrust (a.k.a. Mort).
Awatar użytkownika
Thrust
Honorowy członek
 
Posty: 339
Rejestracja: 29 maja 2010, 17:21
Lokalizacja: Bytom

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Kelisea Aestar » 03 kwie 2015, 19:45

Czy wolno czy nie wolno grać w pirackie gry to już kwestia sporna. Ale początkowo posiadałem piracką kopię i nie było problemów z graniem na multi.
Awatar użytkownika
Kelisea Aestar
Były członek
 
Posty: 67
Rejestracja: 13 lut 2015, 21:08
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Jedi Council » 03 kwie 2015, 19:57

Stanowisko Rady Jedi jest w tej sprawie proste. My nie wspieramy piractwa komputerowego, jest to przestępstwo karane prawnie. Nie przeczymy jednak, że każdy może myśleć inaczej na ten temat, bo na to pozwala wolność słowa, ale wolność słowa nie zmienia prawa. Ten temat nie jest stworzony jednak do rozmów o takich sprawach, więc prosimy o wstrzymanie się z takimi komentarzami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedi Council
Rada Jedi
 
Posty: 863
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Qui-Sul » 14 kwie 2015, 16:27

Mam pytanie co do rasy ponieważ bardzo bym chciał wiedzieć czy można wybrać takie nietypowe rasy np. ja chciałbym być człowiekeim pustyni.
Qui-Sul
Przybysz
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:16

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Saela Taarz » 14 kwie 2015, 20:09

Pozwól, że odpowiem na to pytanie w ten sposób. Nie znam osobiście żadnego Człowieka Pustyni, który byłby wrażliwy na Moc. Co innego ludzie, którzy wychowywali się, bądź mieszkali wśród Ludzi Pustyni przez wiele lat. Tutaj znam dwa przypadki. Jest tylko jeden problem...

O ile takie udokumentowane przypadki się znalazły, o tyle wiem iż nie są one częste i byłbym niezwykle surowy w swojej ocenie, wręcz z góry nastawiony na głos negatywny. Dlaczego? Jedna z tych osób, człowiek wychowujący się wśród Ludzi Pustyni, według naszej wersji kanonu nadal żyje. Drugi taki przypadek byłby zbyt wielkim zbiegiem okoliczności. O ile jestem w stanie przełknąć tysięcznego człowieka-sierotę z Coruscant, to przebolenie drugiego człowieka takiego jak A'Sharad Hett... nie.

Mam nadzieję, że ten niewielki wywód odpowiedział na Twoje pytanie, przynajmniej jeśli chodzi o Ludzi Pustyni. Jeśli chodzi o inne nietypowe rasy, to musiałbyś się upewnić, że wśród przedstawicieli były jednostki wrażliwe na Moc, nie było to czymś niezwykłym, no i że przedstawiona historia Twojej postaci nie jest kopiuj-wklej-zamień historii postaci, na której się wzorujesz. No i najlepiej jest wybrać taką rasę, która ma jakiś model w grze Jedi Academy, ponieważ stworzenie zupełnie nowego wykracza poza umiejętności większości obecnych tutaj osób.
Awatar użytkownika
Saela Taarz
Radna
 
Posty: 1207
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:49
Lokalizacja: Dawniej Adachi

Re: Pytania rekrutacyjne

Postautor: Bren » 21 wrz 2016, 18:53

Witam. Zanim złoże podanie chciałem zadać dwa pytania.
1. Nigdy nie brałem udziału w żadnym RP. Czy byłby to problem gdybym chciał do was dołączyć?
2. Kiedy i jak długo mniej więcej gracie? Chodzi mi tu o długość treningów, misji itp.
Awatar użytkownika
Bren
Rycerz
 
Posty: 104
Rejestracja: 02 sty 2016, 16:15

PoprzedniaNastępna

Wróć do Punkt rekrutacyjny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości