Regulamin Holonewsów


Na tym ekranie znajdują się kluczowe zasady Akademii na Yavin 4.

Regulamin Holonewsów

Postautor: Rada Jedi » 22 wrz 2019, 19:16

Poniżej znajduje się zbiór podstawowych zasad, które dotyczą holonewsów. Znajdziecie tutaj zarówno uwagi dotyczące treści, jak i wyjaśnienie systemu nagradzania.

Zasady dotyczące holonewsów

1. Definicja
Holonewsy to krótkie teksty fabularne, pisane w stylu IC (in character). Dotyczą one wydarzeń przeszłych. Służą jako narzędzie do przekazywania treści fabularnej, czy to w formie bezpośredniej, bądź też jako komentarz do wydarzeń bieżących, pokazujący je z innej perspektywy. Holonewsy umieszczane są wyłącznie na stronie WWW.

2. Funkcja koordynatora

Koordynator Holonewsów zajmuje się porządkowaniem treści i doglądaniem jej spójności, wyznaczany jest przez Radę Jedi i podlega jej ewentualnej jurysdykcji. Osoba piastująca tę funkcję posiada dostęp do panelu Holodroida, za pomocą którego umieszcza newsy na stronie. W jej kompetencji leży również nagradzanie piszących odpowiednią wartością PD.

3. Tworzenie Holonewsów
Holonewsy są narzędziem dostępnym dla każdego Gma, jednak ich napisanie wymaga konsultacji z koordynatorem, który określi spójność tekstu z obecnymi realiami Galaktyki. Newsy powinny zawierać 300 – 500 słów, by zachować idealną czytelność, od tych wartości mogą jednak wystąpić wyjątki. Ze względu na to, iż holonewsy są treścią zewnętrzną, muszą prezentować najwyższą możliwą jakość językową i graficzną. Obrazki umieszczanie w holonewsach powinny mieć rozmiar 700 x 300 pikseli. W przypadku większych obrazków, zostaną one zeskalowane automatycznie.

4. Weryfikacja

Holonewsy należy wysyłać koordynatorowi w formie PW, na forum, z gotowym formatowaniem w stylu HTML. Akapity powinny być wyjustowane, a ich długość powinna spełniać wymogi czytelności. Oprócz tego, tekst powinien spełniać wszystkie założenia z powyższych podpunktów.Koordynator holonewsów zastrzega sobie możliwość niedopuszczenia holonewsa do upublicznienia, jeżeli nie spełni któregoś z podstawowych wymogów.

5. Nagradzanie
Holonewsy nagradzane są stałą wartością 300 PD. Jeżeli tekst jest krótszy niż 300 słów, nie będzie podlegał wynagrodzeniu. Teksty dłuższe nie są nagradzane ponad wartość standardową. Wyceną i wręczeniem PD zajmuje się koordynator.

Przydatne linki:

Edytor HTML, służy do formatowania tekstu.
https://html-online.com/editor/

Wskazówki dotyczące czytelności:
https://reporterzy.info/3539,readabilit ... karza.html
Awatar użytkownika
Rada Jedi
Rada Jedi
 
Posty: 984
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Wróć do Ekran z zasadami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości