Penta Amon - [Podanie zaakceptowane]


Punkt zbiórki kandydatów na Jedi, którzy sądzą, że poradzą sobie ze wszystkimi przeszkodami jakie postawi przed nimi wola Mocy.

Jak dołączyć do Akademii Jedi?

1. Pierwszy raz na stronie? Kliknij tutaj, by zapoznać się z regulaminem Akademii Jedi.
2. Chcesz złożyć podanie? Kliknij tutaj, by poznać regulamin rekrutacji i uzyskać niezbędne informacje.
3. Potrzebujesz pomocy lub wskazówek przy tworzeniu historii? Kliknij tutaj, by zapoznać się z pomocami dla aplikantów.
4. Uważasz, że masz już pomysł na historię? Kliknij tutaj, by sprawdzić często zadawane pytania i przeczytaj komentarze pod ostatnimi podaniami, uniknąć popularnych błędów.
5. Gotów, by złożyć podanie? Kliknij tutaj, by zdobyć szablon, który należy wypełnić, bądź też użyj tego, który pojawi się automatycznie przy utworzeniu nowego tematu w tym dziale.
6. Wciąż masz wątpliwości lub inne pytania? Kliknij tutaj, by dołączyć do naszej grupy na discordzie, gdzie uzyskasz pomoc.

Penta Amon - [Podanie zaakceptowane]

Postautor: Penta » 02 lip 2024, 17:48

- Informacje ogólne
a. Imię/Nick: Driada
b. Wiek:21
c. Krótki opis własnej osoby: Rysuję i czytam komiksy, lubię RP oraz wszelkiego rodzaju RPG.
d. Styczność z RP: RP piszę od 14. roku życia, głównie były one w tematyce fantasy.
e. Styczność z Jedi Academy: Nigdy nie grałem w Jedi Academy. Star Wars głównie znam z animacji.
f. Discord: _driada

- Postać i historia
a. Imię: Penta Amon
b. Wiek: 28
c. Pochodzenie: Coruscant
d. Rasa: Nautolanka
e. Opis zewnętrzny: Młoda Nautolanka chorująca na albinizm, posiada mechaniczną protezę prawej ręki. Jej prawa połowa twarzy jest oszpecona przez blizny. Przeciętna budowa ciała. Znudzony wyraz twarzy, a z czarnych gał ocznych wybijają się czerwone tęczówki.

f. Historia: [min. 500 słów]:
Terminal firmy Amoniax Trans.
Sekcja: zlecenia archiwalne.

Raport 1.

Numer Raportu: 0000001

Osoba Zlecająca: Urna Coben.

ID Odpowiedzialnego: 8235-3467.

Numer Dostawy: 0956778.

Data Dostawy: 1 standardowy dzień od rozpoczęcia zlecenia

Miejsce Dostawy: Szpital na poziomie 2142. - Coruscant.

Odbiorca: Szpital na poziomie 2142. - Coruscant.

ID Odbiorcy: 6384-6382

Szczegóły dotyczące dostawy: Jesteś nowa, więc nie zjeb tego. W szpitalu na poziomie 2142 brakuje leków i sprzętu medycznego. Zadanie jest proste - przyjedź, odbierz towar i dostarcz go jak najszybciej, tyle. Kredyty przeleję po szczegółowym raporcie.

Nazwa Przewoźnika: Amoniax Trans

Pilot: Penta Amon

ID Pilota: 1234-5678

Lista Towarów:

| Lp | Nazwa Towaru | Ilość | Waga (kg)

| 1 | Zbiorniki na bactę | 5 | 200
| 2 | Bacta | 50 | 100
| 4 | Medpakiety | 100 | 20
| 5 | Syntetyczne skóry | 40 | 50
| 7 | Skanery diagnostyczne | 10 | 25
| 8 | Defibrylatory | 10 | 50
| 9 | Droidy medyczne | 5 | 400

Całkowita Waga: 845 kg

Notatka od przewoźnika:
*Odtwarzasz wiadomość wideo, na której widzisz Nautolankę albinoskę, pomiędzy 20-30 rokiem życia z tanio wyglądającą protezą prawej ręki. Patrzy prosto w kamerę i stara się ją ustawić, widać na jej twarzy niepewność, otwiera usta, aby coś powiedzieć i momentalnie je zamyka. Po chwili ciszy odzywa się.*

“Dzień dobry z tej strony Penta Amon...*chwila ciszy, kobieta patrzy się w kamerę marszcząc brwi* Dzień dobry z te strony Penta Amon, przewoźniczka zlecenia numer – 0956778. Towar został odebrany 3 godziny po przyjęciu zlecenia od zleceniodawcy o numerach 8235-3467. Po trzech godzinach lotu cały towar został dostarczony i odebrany przez... *Nautolanka otworzyłą lekko usta i zerka w notatki na biurku.* Odebrane przez Szpital na poziomie 2142, numer odbiorcy to... *Kobieta wzdycha zażenowana* 6384-6382. Wszystko przebiegło bez dużych... bez...kurwa. Bez większych komplikacji, o.*Dziewczyna uspokaja się i klika w przycisk na klawiaturze. Uśmiecha się dumie* Dobra, koniec. *Spogląda na kamerę i nie odzywa się przez moment, po chwili marszczy czoło wgapiając się w ekran.* To dalej nagrywa?"
*nagranie kończy się*

Status zlecenia: wykonane.


Terminal firmy Amoniax Trans.
Sekcja: zlecenia archiwalne.

Raport 36.

Numer Raportu: 0000036

Osoba Zlecająca: Nicole Cavon

ID Odpowiedzialnego: 7585-78579

Numer Dostawy: 0956778.

Data Dostawy: 3 standardowe dni od rozpoczęcia zlecenia

Miejsce Dostawy: Pod sklepem “Wszystko u Cena”, poziom 2001 – Coruscant.

Odbiorca: Cen Haris

ID Odbiorcy: 8227-8763

Szczegóły dotyczące dostawy: Hej Kochana, słuchaj mam dla Ciebie takie małe zleconko. To nic pilnego masz na to 3 dni, Cen zamówił u nas kilka nowych droidów, nic wielkiego. Jak będziesz mieć chwilkę pomiędzy zleceniami to wpadnij po towar, mój mąż pomoże Ci go załadować. Nie potrzebuję raportu, ale możesz mi dać znać co tam u Ciebie, buźka.

Nazwa Przewoźnika: Amoniax Trans

Pilot: Penta Amon

ID Pilota: 1234-5678

Lista Towarów:

| Lp | Nazwa Towaru | Ilość | Waga (kg)
1. | PK-4 Droid |2 |180

Całkowita Waga: 360 kg

Notatka od przewoźnika:
*Penta zadowolona z siebie macha do kamery*

“Heeej, po pierwsze wszystkiego z okazji rocznicy z twoim mężulkiem. Taaak, nie zapomniałam *uśmiechnęła się szerzej* Wzięłam się za to zlecenie, gdy tylko odebrałam od Ciebie wiadomość, wszystko zrobione. Cen jak zawsze kłótliwy, bo droidy przyszły bez aktualnego oprogramowania, jak by to była moja wina... Na szczęście dziś się skończyło na rozmowie, mam nadzieję, że nadal pamięta wybitą szybę po naszym poprzednim spotkaniu. *Kobieta wzdycha* A co u mnie... Po wojnie z Vongami nie ma zbyt wielu biznesów, które by siedziały w branży, więc w sumie jestem jednym z głównych przewoźników na planecie...No i co...*zaczyna machać nową protezą, wygląda na o wiele lepiej dopasowaną, na przed ramieniu można dostrzec mały ekran* Powodzi się. *w zadowoleniu przybliża nowy nabytek do kamery, aby pokazać szczegóły* Wcześniej myślałam, że typ protezy nie robi różnicy, ale stara, *śmieje się*niebo, a ziemia. Trochę to kosztowało, więc teraz szukam jakiegoś większego zlecenia i powoli myślę czy by nie rozwinąć biznesu na inne planety.*Odchyla się, aby oprzeć plecy o oparcie skórzanego fotela i wzdycha* Zanim to się stanie to będę musiała ogarnąć coś lepszego, najlepiej coś z hipernapędem pierwszej klasy, przy którym będę mogła trochę podłubać. To chyba tyle, dawaj znać jak u Ciebie. Kredyty przelej, kiedy będzie Ci najwygodniej. Buźka. “
*Nagranie kończy się*

Status zlecenia: wykonane.


Terminal firmy Amoniax Trans.
Sekcja: zlecenia archiwalne.

Raport 42.

Numer Raportu: 0000042

Osoba Zlecająca: Ben

ID Odpowiedzialnego: nie podano

Numer Dostawy: 0956778.

Data Dostawy: 1 standardowy dzień od rozpoczęcia zlecenia

Miejsce Dostawy: Podam osobiście.

Odbiorca: nie podano

ID Odbiorcy: nie podano

Szczegóły dotyczące dostawy: W osobnej wiadomości podałem koordynaty z dodatkowymi informacjami, gdzie towar ma być dostarczony. Moi ludzie wszystko załadują i wyładują, będą ci towarzyszyć cały czas. Płatność z góry, 20.000 kredytów, dodatkowe 20 000 dostaniesz po całej robocie. Nie wysyłaj mi raportów, po skończonej robocie odleć i zapomnij o całej sprawie. Pod żadnym pozorem nie wychodzisz z transportowca, nie patrzysz na towar, nie interesujesz się nim, to część twojej roboty. Kredyty czekają na miejscu.

Nazwa Przewoźnika: Amoniax Trans

Pilot: Penta Amon

ID Pilota: 1234-5678

| Lp | Nazwa Towaru | Ilość | Waga (kg)

|1 |Nie podano |Brak |Brak

Całkowita Waga: nie podano

Notatka od przewoźnika: brak

Status zlecenia: wykonane



Terminal firmy Amoniax Trans.

Sekcja: Wiadomości wysłane.

Centrala Bezpieczeństwa i Obrony Coruscant.

Protokół Zgłoszenia Przestępstwa:

Data: 29 ABY

Imię i nazwisko zgłaszającego: Penta Amon

Opis przestępstwa:
Nazywam się Penta Amon, prowadzę firmę przewoźniczą Amoniax Trans. Kilka dni temu dostałam dziwne zgłoszenie, gdzie osoba nie wypełniła połowy danych, proponowała przy tym chore pieniądze. Nie wiedziałam, jaki towar mam przewozić, kim jest zleceniodawca, a koordynaty miejsca dostawy zostały podane w osobnej wiadomości, która zgiknęła kilka godzin po jej odtworzeniu. Miejscem odbioru był jeden z najniższych poziomów na Coruscant. Na miejscu czekało na mnie dwóch Rodianinów z kilkudziesięcioma skrzyniami. Nic nie mówiąc, zaczęli pakować skrzynie na mój statek, nie odpowiadali na pytania. Po załadunku, kazali mi lecieć pod koordynaty, które pokazali mi na datapadzie. Miejscem docelowym był jeden z wyższych poziomów Coruscant, to była jakaś melina. Wiem, że to dziwne, ale miałam wrażenie, że z skrzyniami jest coś nie tak. Czułam niepokój, strach, nie wiem czy był to przez tych oprychów, ale z tymi skrzyniami naprawdę było coś nie tak. Czułam jakby mnie wołały lub coś w tym stylu. Na miejscu, gdy ci Rodianie zaczęli wypakowywać załadunek, wstałam z fotela i ukryłam się za jedną z skrzyń. Wykorzystałam chwilę, gdy ich nie było, tych Rodian, i otworzyłam jedną z tych cholernych skrzyń. Zobaczyłam jebanego, nagiego człowieka. Przez strach pobiegłam z powrotem do kokpitu, zapisałam te pieprzone koordynaty tego popapranego miejsca. Wysyłam je w załączniku. Nie wiem, co mam robić, weźcie się zajmijcie tymi pojebami!!

- Informacje dodatkowe
a. Skąd dowiedziałeś się o Akademii? Od przyjaciółki, która z wami gra.
b. Co zachęciło Cię do złożenia podania? Przyjaciółka mnie namówiła. Lubię RP i mam nadzieję, że się u was odnajdę.
Penta
Rekrut
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2024, 15:58

Re: Penta Amon

Postautor: Rada Jedi » 02 lip 2024, 17:55

Podanie spełnia minimalne wymagania, zostaje więc poddane głosowaniu wedle przyjętego regulaminu. Głosowanie kończy się 9 lipca 2024 o 23:59.

Zachęcamy wszystkich członków Akademii do wyrażenia swoich opinii na temat ocenianego podania.
Awatar użytkownika
Rada Jedi
Rada Jedi
 
Posty: 986
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Penta Amon - [Podanie otwarte]

Postautor: Samus » 02 lip 2024, 18:48

Najwidoczniej to mojej osobie przypada zaszczyt bycia pierwszym komentatorem podania oraz możliwość jego oceny.

Zmiana systemu podań nastąpiła między innymi po to, aby chętni gracze mogli pobawić się formą. Czy to postawić na bardziej tradycyjną historię postaci rodem z opowiadania, czy też zdecydować się na coś bardziej wymyślnego, ekstrawaganckiego. Bardzo mnie cieszy, że zdecydowałaś się na to drugie, ponieważ takie podania to zawsze przyjemność do oglądania.

Co do samej treści! Ukazanie Coruscant po wojnie to moim zdaniem świetny pomysł, zwłaszcza w połączeniu z formą wykonania, ponieważ daje duże pole do popisu i kreowania historii postaci. Tym bardziej że upadek Coruscant w naszym RP był nierozłącznie związany z pewnymi wydarzeniami, o których twoja postać zapewne się dowie.

Sama postać oczywiście również wybija się na tle naszych ostatnich podań, będąc bardziej „praworządną” obywatelką bez nieziemskich przygód na każdym kroku. Coś, co zapewne szybko się zmieni.

Bardzo fajnie się czytało, wykonanie kreatywne, oddaję bezsprzeczny głos pozytywny.
We're Jedi and Jedi don't run, we fight.
Samus
Rycerz
 
Posty: 315
Rejestracja: 04 lis 2016, 14:52

Re: Penta Amon - [Podanie otwarte]

Postautor: Sara Nold » 03 lip 2024, 11:21

Okej, Samus już tutaj wypunktował małą zmianę formy z standardowego opowiadania, więc nie będę już się nad tym rozwodził, chcę tylko powiedzieć że nieco mnie zaskoczyła, ale w zasadzie również ucieszyła taka forma.

Mam nieco problem z tym podaniem, nie jest to nic specjalnego, po prostu czuję niedosyt, ponieważ pomimo bogatej treści, mam wrażenie jakbyśmy troszkę za słabo poznali Pentę, kilka cech jej charakteru oczywiście zostało przedstawionych, ale... Fierfek, mało! I want more!

Dlatego żeby poznać tę postać, oddaję głos Pozytywny
Down on your knees, you don't look so tall

Obrazek
Awatar użytkownika
Sara Nold
Padawan
 
Posty: 124
Rejestracja: 23 lis 2017, 19:23

Re: Penta Amon - [Podanie otwarte]

Postautor: Tauns » 03 lip 2024, 12:36

Bardzo podoba mi się ta forma podania. Faktycznie większość historii to fragmenty „kodu” i może nieco zapychający tekst ale nawet w tych formularzach są ukryte różne detale. Poznajemy delikatnie Twoją postać poprzez jej interakcje z pracodawcami, co jest ciekawym zabiegiem. Sama postać (także z wyglądu) wydaje mi się ciekawa, nawet jeśli nie mieliśmy jeszcze jej szansy poznać aż tak dobrze. Myślę, że odnajdziesz się u nas bez problemu! Głosuję za.
Awatar użytkownika
Tauns
Mistrz
 
Posty: 561
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Penta Amon - [Podanie otwarte]

Postautor: Farren Stormseeker » 03 lip 2024, 13:28

To i ja podłączę się do pochwały nad formą podania. Jest to zdecydowanie ciekawe i przedstawia sporo detali. Póki co cięzko mi powiedzieć coś konkretnego o tej postaci jako, że wygdaje się być... po prostu zwyczajna :) Co jest jak najbardziej na plus! Bardzo subtelne jest odniesienie do Mocy co w gruncie rzeczy mogłoby być tylko zwykłą "nautolańską" intuicją nie podpartą żadnymi nadnaturalnymi czynnikami.

W każym razie oddaję głos pozytywny
Awatar użytkownika
Farren Stormseeker
Padawan
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 lis 2021, 17:31

Re: Penta Amon - [Podanie otwarte]

Postautor: Bren » 03 lip 2024, 18:05

Ode mnie też leci pozytyw. Podobał mi się klimat historii, na który składało się kilka aspektów, między innymi użycie Coruscant po wojnie, format raportów i ostatni incydent i zgłoszenie. Dawało to pewny efekt ,,niepokoju'' jeśli można to tak określić. Z lekko negatywnych rzeczy, liczyłem, że build up będzie trochę dłuższy i bardziej poznamy postać. Bałem się, że przy tym tempie i długości, nie będzie czasu, żeby opisać przełomowy moment w życiu postaci i pokazać, że nadaje się na Jedi, ale pojawiło się to na szczęście w końcówce. Also, mam wrażenie, że wygląd postaci ma dość dużo ,,gimmickowych'' elementów, ale nie jest to coś co samo by mogło zmienić moją ocenę w żaden sposób. Więc tak jak wspominałem na początku, jestem na tak.
Awatar użytkownika
Bren
Rycerz
 
Posty: 169
Rejestracja: 02 sty 2016, 16:15

Re: Penta Amon - [Podanie otwarte]

Postautor: Rada Jedi » 03 lip 2024, 18:35

Podanie zostaje zaakceptowane przez uzyskanie wyłącznie głosów pozytywnych. Kandydatka otrzymuje rangę Rekruta i adekwatny dostęp do treści na forum. Dalsze instrukcje zostały wysłane w prywatnej wiadomości.
Awatar użytkownika
Rada Jedi
Rada Jedi
 
Posty: 986
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47


Wróć do Punkt rekrutacyjny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości